Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum
Grafika artykułu: Na zdjęciu kościół NMP na Ostrowie Tumskim.
Kościół NMP in summo, fot. z archiwum zdjęć Rezerwatu Genius Loci.

Poznańskie muzea i rezerwaty archeologiczne mają sporo do zaoferowania. W grudniu kolejne spotkanie w ramach cyklu „Porozmawiajmy o…”, będzie można również zwiedzieć Kościół NMP na Ostrowie Tumskim. 

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu

7 grudnia o godz. 12.00 zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o…”, podczas którego pracownicy Muzeum prezentować będą różnorodne i ciekawe zagadnienia związane z archeologią, historią i ochroną zabytków. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: tel. 61 628 55 53, olga.adamczyk@muzarp.poznan.pl.

Kontakt i szczegóły:

Rezerwat Archeologiczny Genius Loci

W grudniu dla zwiedzających dostępny będzie Kościół NMP na Ostrowie Tumskim. Będzie go  można zwiedzać w weekendy w godz. 11.00-14.00, a w tygodniu po wcześniejszym umówieniu wizyty w Rezerwacie Archeologicznym Genius Loci (ul. Posadzego 3, Ostrów Tumski, tel. 61 852 21 67), wstęp bezpłatny. 4 grudnia w godz. 11.00-15.00 Rezerwat zaprosi z kolei pod ziemię do archeologicznych skarbów. W programie m.in. spacer z archeologiem przy kościele NMP i wokół palatium Mieszka I (godz. 12.15). W godz. 13.00-15.00 odbędzie się spotkanie z oryginalnymi zabytkami archeologicznymi odkrytymi w katedrze poznańskiej, palatium, pracowni złotniczej i kaplicy Dobrawy oraz na cmentarzu śródeckim. To niebywała okazja, żeby zobaczyć efekty prac archeologicznych po wielu latach.

Od 10 grudnia w Rezerwacie dostępna będzie nowa ekspozycja czasowa z cyklu „Wystawa jednego zabytku”, która tym razem poświęcona będzie bogato zdobionym wiaderkom z cmentarzyska na Śródce. Wstęp na wystawę po zakupie biletów do Rezerwatu (6/10 zł, seniorom przysługują bilety ulgowe).

Kontakt i szczegóły: