Muzeum Sztuk Użytkowych za darmo przez cały miesiąc

Zdjęcie przedstawia ceglany zamek. Na pierwszym planie drzewa i krzewy.
Fot. UMP

Zamek Królewski w Poznaniu, w którym mieści się Muzeum Sztuk Użytkowych, można w listopadzie zwiedzić bezpłatnie. Dla gości zaplanowano także wyjątkowe wydarzenia towarzyszące — oprowadzania czy warsztaty.

Wszystko to w ramach ogólnopolskiej akcji Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich. W poznańskim Muzeum Sztuk Użytkowych oprócz darmowego wstępu na wystawę stałą i czasową można wziąć także udział w dodatkowych atrakcjach.

W soboty: 11 i 25 listopada (o godz. 13.00) odbędzie się oprowadzanie „Co trzeba wiedzieć o zamku?” W trakcie przechadzki uczestnicy poznają historię Wzgórza Przemysła, zwiedzą zwykle niedostępne zakamarki zamku oraz dowiedzą się o najnowszych odkryciach archeologicznych.

W sobotę, 25 listopada (godz. 12.00) muzeum zaprasza na warsztaty „Muzealne przygody początkujących Rzemieślników: Sploty Wyobraźni. Eksperymentujemy, tworząc muzealny eksponat”. W ich trakcie uczestnicy przekonają się, że do zrobienia dzieła sztuki może przydać się dosłownie wszystko.

Ponadto w listopadzie na gości w zamku czekać będzie też koncert muzyki patriotycznej, spacery dla seniorów (16 listopada, godz. 12.00), czy oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Obrony Narodowej. Silva rerum”. Pełny program atrakcji  można znaleźć na stronie Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Źródło: poznan.pl