Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Muzyki nigdy dość! – Teatr Muzyczny poleca w maju

26.4.2022
Grafika artykułu: Na zdjęciu aktor w przebraniu Jana Ignacego Paderewskiego, patrzy na wprost, obok niego stoją trzy kobiety, dwie z nich dotykają jego klatki piersiowej, w tle ściana świateł. 
„Virtuoso”, fot. Agata Ożarowska, archiwum Teatru Muzycznego w Poznaniu.

W majowym programie Teatru Muzycznego flagowe spektakle – będzie można zobaczyć m.in. „Virtuoso” oraz „Evitę”. Gościem 74. odsłony Salonu Poezji będzie aktorka Katarzyna Żak. 

Program wybranych wydarzeń:

„Virtuoso”

  • 6 maja, godz. 19.00, 7 maja, godz. 15.00 i 19.00
  • bilety: 40-120 zł

Ignacego Jana Paderewskiego znamy z kart historii jako wybitnego kompozytora i pianistę, a także męża stanu, premiera RP i doskonałego dyplomatę, który odegrał kluczową rolę w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. By jednak zrozumieć, jak to osiągnął, warto poczuć, co czuły tłumy podczas jego koncertów… Musical „Virtuoso” pokazuje, jak rzucał publiczność na kolana. Był showmanem i kobiety za nim szalały. Ale to również spektakl o człowieku, jakim jest każdy z nas. To także historia o miłości, zdradzie i przebaczeniu. O sile patriotyzmu i determinacji w dążeniu do spełnienia marzeń.

Szczegółowe informacje

Salon Poezji: Katarzyna Żak

  • 7 maja, godz. 12.00
  • bilety: 10 zł

Gościem 74. odsłony Salonu Poezji będzie aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, a także wokalistka, Katarzyna Żak, która przeczyta teksty Wincentego Pola. Nie zabraknie również wyjątkowej oprawy muzycznej – zagra fagocista, Sławomir Piechota.

Szczegółowe informacje

„Akompaniator”

  • 14 maja, godz. 19.00, 15 maja, godz. 17.00
  • bilety: 20-70 zł

Komedia opowiadająca o relacji między wielką divą operową (w tej roli Lucyna Winkel) i żyjącym w jej cieniu, akompaniującym jej od trzydziestu lat pianistą (Wiesław Paprzycki). To opowieść o miłosnej obsesji, konfrontacji marzeń z rzeczywistością, życia ze sztuką i pragnień z możliwościami. W miarę rozwoju akcji komedia zmienia się w thriller psychologiczny. Całości dopełnia piękna muzyka i absurdalny humor.

Szczegółowe informacje

„Evita”

  • 27 maja, godz. 19.00, 28 maja, godz. 19.00, 29 maja, godz. 17.00
  • bilety: 40-120 zł

Wyrachowana i żądna władzy czy charyzmatyczna i przejęta losem najuboższych żona prezydenta? Kim była kobieta, której śmierć pogrążyła w rozpaczy i żałobie całą Argentynę? Evita od dziecka marzyła o karierze aktorki i już jako 15-latka wyrwała się z biednych przedmieść i wyjechała do Buenos Aires. Dzięki swojej ambicji i ogromnej determinacji zdobywała coraz większą popularność jako aktorka teatralna i radiowa. Pracując na rzecz najuboższych zyskała ich ogromne poparcie, jednocześnie budząc niechęć wyższych klas i wojska.

Szczegółowe informacje

Szczegóły: