Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Nabór do Klubu Seniora i Seniorki przy Bramie Poznania

14.10.2022
Grafika artykułu: Na zdjęciu seniorki i seniorzy siedzący przy stole w jednej z sal Bramy Poznania, na stole rozłożone są białe kartki, uczestniczki i uczestnicy spoglądają na nie.  
Fot. PCD/Brama Poznania

Poznańskie Centrum Dziedzictwa zaprasza do udziału w cyklicznych, comiesięcznych spotkaniach Klubu Seniorka i Seniorki przy Bramie Poznania. Założeniem projektu jest stworzenie stałej grupy, która będzie wspólnie odkrywać tajemnice wyspy katedralnej i Poznania.

Brama Poznania opowiada o początkach państwa polskiego i historii Ostrowa Tumskiego. Historia prezentowana jest tu w nowoczesny sposób, z wykorzystaniem multimediów i światła. Przez cały rok Brama organizuje mnóstwo wydarzeń, takich jak warsztaty, wystawy czasowe, koncerty, zajęcia dla dzieci i dorosłych czy konferencje naukowe. Dla Bramy inspirujące do działania jest zadziwiające bogactwo natury tego miejsca – Brama Poznania to również przestrzeń spotkań nad rzeką, gdzie można odpocząć i złapać oddech.

Klub Seniorki i Seniora przy Bramie Poznania powstaje dla osób, które interesują się historią i dziedzictwem Ostrowa Tumskiego oraz początkami państwa polskiego i chcą poznać ekspozycję Bramy Poznania i kulisy działania instytucji kultury.

Pierwsze spotkanie klubu odbędzie się we wtorek 25 października w godz. 10.00-12.00. Kolejne spotkania odbędą się w listopadzie i grudniu.

Zapisy: tel. 61 647 76 34 (wtorek-niedziela w godz. 10.00-18.00).

Program Klubu Seniora i Seniorki realizowany będzie zgodnie z misją Poznańskiego Centrum Dziedzictwa. Współorganizatorem klubu jest Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu.

Szczegółowe informacje: