Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Narodowe Tańczenie na Taczaka

22.4.2024

Grafika przedstawia taniec zespołu tańca w ludowych strojach. W prawym górnym rogu logo Polskiego Teatru Tańca, a w lewym nazwa festiwalu.Polski Teatr Tańca zaprasza do tanecznego korowodu, który krokiem poloneza przejdzie ulicą Taczaka. Narodowe Tańczenie to kulminacyjny moment festiwalu „Granice Natury — Granice Kultury”.

To wspólnotowa i międzypokoleniowa akcja, otwarta dla każdej osoby, polegająca na włączeniu się do tanecznego korowodu, który poruszać się będzie w rytmie poloneza w przestrzeni ulicy Stanisława Taczaka.

Narodowe Tańczenie:

  • 29 kwietnia, godz. 18.00
  • miejsca: ul. Taczaka, przed Polskim Teatrem Tańca
  • wstęp wolny

29 kwietnia  przypada Międzynarodowy Dzień Tańca i ogólnopolska akcja tańczMY, której patronem jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Wydarzenie odwołuje się do najbardziej pierwotnej funkcji tańca, jaką jest budowanie i spajanie wspólnoty.

W tym roku Narodowe Tańczenie zyska niezwykły kształt, dzięki wielokulturowemu przenikaniu się źródeł i tanecznych inspiracji. W wydarzeniu wezmą udział m.in. Zespół Pieśni i Tańca „Łany”, Zespół Pieśni i Tańca „Łaniki”, Zespół Pieśni i Tańca „Chludowianie”, Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Ludowego „Modraki”, Fundacja „Jesteś wszystko” oraz Salsation.

Jak zapewniają organizatorzy, mile widziane będą zarówno kanoniczne wykonania, jak i dowolne interpretacje poloneza z dużą dozą improwizacji i spontaniczności.

Szczegóły: