Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Narodowy Spis Powszechny: jak się spisać bezpiecznie? Spotkanie dla seniorów

25.5.2021

Grafika promująca spotkanie. Na niebieskim tle - tytuł i termin spotkania, w prawym roku zdjęcie starszego, uśmiechniętego mężczyzny z białą brodą.

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Takie badanie odbywa się raz na 10 lat i jest obowiązkowe dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W tym roku spis jest realizowany głównie przez Internet. Urząd Statystyczny w Poznaniu zaprasza osoby starsze na spotkanie, które wyjaśni, jak bezpiecznie wziąć udział w spisie. 

Czy spis rzeczywiście jest obowiązkowy? Co jeśli odmówię udziału w badaniu? Jak się spisać bezpiecznie? Jeśli nie samospis to co? Czy przyjdzie do mnie rachmistrz? Na jakie pytania będę musiał  odpowiedzieć? O co rachmistrz pytać nie może? Jak sprawdzić tożsamość rachmistrza?

Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można poznać podczas spotkania on-line na platformie WEBEX, które rozpocznie się 9 czerwca o godz. 10.00. Nie ma potrzeby instalowania aplikacji, nie trzeba się rejestrować, wystarczy kliknąć w link:

Spotkanie będzie otwarte 30 minut wcześniej, jeśli  pojawia się problemy z dołączeniem do spotkania można zadzwonić pod numer: tel. 61 27 98 346.

Program spotkania:

  1. Podstawy prawne Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i
    Mieszkań 2021.
  2. Cele spisu.
  3. Obowiązek udziału w spisie i formy realizacji badania.
  4. Bezpieczny udział w spisie – jak sprawdzić rachmistrza?
  5. Czy moje dane są bezpieczne?
  6. Pytania zadawane w NSP 2021- do czego i przez kogo wykorzystywane są dane zbierane w spisie: czy rachmistrz zapyta mnie o oszczędności, dochody, majątek?
  7. Formularz spisowy w wersji demo.
  8. Czas na pytania.

Szczegółowe informacje na temat spisu: