Noc Muzeów w Schronie Kultury Europa

Plakat informujący o nocy muzeów w SKE. Po lewej stronie grafika instrumentów muzycznych, a po prawej czarne napisy na białym tle.Schron Kultury Europa to miejsce ukryte pod ziemią zaadaptowane na lokalny ośrodek kultury. Podczas tegorocznej Nocy Muzeów będzie można wziąć udział m.in. w koncercie i zobaczyć wystawę.

Harmonogram wydarzeń:

Otwarcie i możliwość zwiedzania wystawy Mariusza Basińskiego

  • 18.00-23.00

Otwarcie wystawy prac prezentujących dorobek twórczości Mariusza Basińskiego z okresu 1984 – 2024. Mariusz Basiński specjalizuje się w pirografii – technika zdobienia przedmiotów, głównie wykonanych z drewna. Polega na wypalaniu rysunków na powierzchni drewna. Wśród cyklów prac można znaleźć portrety rodzinne, portrety znanych osobowości z Polski i świata, ikony, grafiki z postaciami zwierzęcymi czy krajobrazy. Podczas wystawy będzie można spotkać się i porozmawiać z autorem prac.

Koncert Projekt Kobieta

  • 18.30-19.30

Koncert muzyczny zespołu Projekt Kobieta. To zespół zatopiony w kontemplacji natury, łagodna muzyka sięgająca po elementy muzyki dawnej i folku. W swojej twórczości łączą dźwięki bębnów i fletu z nastrojowymi dźwiękami klawiszy i gitary basowej, a nierozbudowane teksty dają jedynie impuls do chwilowego zatrzymania się i oddania refleksji. Koncert realizowany w ramach Wildeckiego Klubu Senioralnego.

Zwiedzanie Schronu Kultury Europa z grą DA!SIĘ

  • 19.30-23.00

Kierownikiem ośrodka jest artysta malarz Jerzy Łuczak, a działalność realizuje w tym miejscu powołane Stowarzyszenie Schron Kultury Europa. Podczas zwiedzania Schronu Kultury Europa uczestnicy zobaczą przestrzenie SKE, usłyszą ciekawostki historyczne związane z tym miejscem, wejdą do jednego z tuneli w schronie, a także zapoznają się z bieżącą działalność społeczną, kulturalną i edukacyjną schronu. Dla rodzin z dziećmi przygotowano autorską grę „DA!SIĘ”, dzięki której uczestnicy wspólnie będą mogli udać się na poszukiwania Daśków, którzy schowali się w SKE.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Szczegóły: