Noc Otwartych Sądów
Sąd Apelacyjny w Poznaniu oraz Sąd Okręgowy w Poznaniu zapraszają na Noc Otwartych Sądów.
Tego wieczoru Sądy w Poznaniu będzie otwarte dla wszystkich chętnych – zarówno dzieci, młodzieży, dorosłych, jak i osób seniorskich. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy są ciekawi tego, jak wygląda praca w sądownictwie.
Noc Otwartych Sądów
- 22 maja, godz. 17.00-21.00
- miejsce: ul. Hejmowskiego 2 i 3
- wstęp wolny
Wydarzenie będzie okazją do obejrzenia sądu „od środka”, zobaczenia jak on funkcjonuje, poznania świata wymiaru sprawiedliwości, w skład którego wchodzą nie tylko Sądy, ale też służby Policji i Więziennictwa.
W harmonogramie wydarzenia znalazły się m.in. spotkania z sędziami cywilistami, karnistami, mediatorami i psami tropiącymi, ciekawe prezentacje i rozmowy na temat pracy w sądzie, a także pokaz zatrzymania niebezpiecznego napastnika przeprowadzony przez poznańskich kontrterrorystów.
Szczegóły: Strona internetowa: Noc Otwartych Sądów