Nowa audiowycieczka po Ostrowie Tumskim

Grafika artykułu: W centrum niebieski zarys słuchawek, w tle czarno-białe zdjęcie Ostrowa Tumskiego. na górze czarny napis "Audiowycieczka po Ostrowie Tumskim" oraz logotypy organizatorów i partnerów inicjatywy. Audiowycieczka po Ostrowie Tumskim dostępna w Bramie Poznania to wyjątkowa możliwość dotknięcia historii, która w tej części miasta liczy ponad tysiąc lat. Żeby przenieść się w czasie, wystarczy założyć słuchawki i nacisnąć okrągły przycisk audioprzewodnika.

Opowieść narratora prowadzi przez najciekawsze zabytki Ostrowa Tumskiego oraz wnętrza najstarszej katedry w Polsce. Opisuje bogactwo sztuki i architektury, a także inspirujące sylwetki władców, biskupów, uczonych i zwykłych ludzi, którzy zamieszkiwali wyspę w dawnych i bliższych nam czasach. A wszystko to na świeżym powietrzu, wśród nadrzecznej przyrody i zabytkowych uliczek!

Osiem lat od otwarcia Bramy Poznania powstała zupełnie nowa ścieżka zwiedzania – na razie wyłącznie dla polskich odbiorców. Na trasie spaceru czekają teraz nowe miejsca, nieznane wcześniej fakty i opowieści.

Informacje praktyczne:

  • z audiowycieczki można skorzystać w ramach biletu na ekspozycję główną Bramy Poznania lub osobno – zakupu należy dokonać bezpośrednio w kasie biletowej (bilety na audiowycieczkę po Ostrowie Tumskim: 5 zł – ulgowy, 7 zł – normalny, więcej szczegółów na temat cen biletów na stronie Bramy Poznania).
  • oferta jest dostępna w sezonie wiosenno-letnim od wtorku do piątku w godz. 9.00-16.00 oraz w sobotę i niedzielę w godz. 10.00-17.00;
  • w sezonie zimowym audioprzewodniki na Ostrów Tumski można wypożyczać wyłącznie w soboty i niedziele w godz. 10.00-17.00;
  • czas zwiedzania wynosi około 60 min. (spacer podstawowy) lub około 100 min. (katedra i podziemia).

Szczegóły: