Senior w Domu: Nowe Technologie

Wydarzenia:

Oferta stała:

Telefon Porad Cyfrowych Centrum Inicjatyw Senioralnych

Centrum Inicjatyw Senioralnych oferuje telefoniczne wsparcie w zakresie korzystania z nowych technologii. Dyżury odbywają się od poniedziałku do środy w godz. 10-14, pod numerem: 603 489 205. Wsparcie obejmuje rozwiązywanie problemów z komputerem, tabletem, smartfonem czy aparatem fotograficznym. 

Tarnowskie Centrum Senioralne

W krótkim filmiku Centrum w prosty sposób podpowiada, jak zainstalować komunikator Skype, za pomocą którego można prowadzić darmowe rozmowy.

Warszawski Elementarz Cyfrowy

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy we współpracy z jednym z przodujących wydawnictw informatycznych w Polsce przygotował podręcznik dostosowany do potrzeb uczenia się osób starszych.

Dodatki:

Fundacja IT

W ramach projektu „E-senior” Fundacja IT przygotowała specjalny podręcznik z kursem podstawowym z obsługi komputera i Internetu dla osób 60+.

Fundacja Digital Poland

Fundacja Digital Poland przygotowała dla seniorów  kompendium wiedzy o cyfrowym świecie.

e-Senior potrafi

Ministerstwo Cyfryzacji zachęca osoby po 65. roku życia do korzystania z Internetu. W ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „e-Polak potrafi” powstały dedykowane seniorom filmiki instruktażowe z udziałem Marty Manowskiej.

Seniorze - spotkajmy się w sieci

W ramach kampanii Ministerstwa Cyfryzacji i Państwowego Instytutu Badawczego NASK powstały filmiki instruktażowe i broszury, które mają zwiększyć wiedzę w zakresie bezpieczeństwa seniora w internecie.

Smartfon dla cyfrowych debiutantów

Bezpłatny kurs przygotowany przez Centralny Dom Technologii jest przeznaczony dla osób, które dopiero wkraczają w świat nowych technologii. Podczas 8 spotkań jego uczestnicy poznają podstawy używania smartfona z dostępem do internetu.

Centralny Dom Technologii zaprasza do udziału w kursie, którego uczestnicy poznają podstawy używania komputera z dostępem do internetu. Spotkania odbywają się w poniedziałki o godz. 12.00 na profilu facebookowym CTD. Kurs potrwa do 28 grudnia 2020 r.

Pakiet Seniora

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu przygotował materiały szkoleniowe, które maja być wsparciem merytorycznym w realizacji działań przez wielkopolskie uniwersytety trzeciego wieku i rady seniorów (Temat nr 2: Narzędzia do prowadzenia spotkań online - Krótki i czytelny instruktaż sprawnego korzystania z komunikatora Zoom i Webex).

REGIONALNY OŚRODEK POLITYKI SPOŁECZNEJ W POZNANIU: PAKIET SENIORA