Senior w Domu: Nowe Technologie

Wydarzenia:

Kurs poruszania się po Internecie dla seniorów, zapisy do 30 września.

KURS ROZGOŚĆ SIĘ W SIECI

Oferta stała:

Centrum Inicjatyw Senioralnych oferuje telefoniczne wsparcie w zakresie korzystania z nowych technologii. Dyżury odbywają się od poniedziałku do środy w godz. 10-14, pod numerem: 603 489 205. Wsparcie obejmuje rozwiązywanie problemów z komputerem, tabletem, smartfonem czy aparatem fotograficznym. 

Bezpłatne szkolenia komputerowe online przeznaczone są dla osób powyżej 44. roku życia. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 785 184 835.

W krótkim filmiku Centrum w prosty sposób podpowiada, jak zainstalować komunikator Skype, za pomocą którego można prowadzić darmowe rozmowy.

INSTALACJA KOMUNIKATORA SKYPE

INSTALACJA MESSENGERA NA TELEFONIE

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy we współpracy z jednym z przodujących wydawnictw informatycznych w Polsce przygotował podręcznik dostosowany do potrzeb uczenia się osób starszych.

Dodatki:

W ramach projektu „E-senior” Fundacja IT przygotowała specjalny podręcznik z kursem podstawowym z obsługi komputera i Internetu dla osób 60+.

PODRĘCZNIK

Ministerstwo Cyfryzacji zachęca osoby po 65. roku życia do korzystania z Internetu. W ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „e-Polak potrafi” powstały dedykowane seniorom filmiki instruktażowe z udziałem Marty Manowskiej.

INFORMACJA I ROZRYWKA

KONTAKT Z BLISKIMI

Bezpłatny kurs jest przeznaczony dla osób, które dopiero wkraczają w świat nowych technologii. Podczas 8 spotkań jego uczestnicy poznają podstawy używania smartfona z dostępem do internetu. Dowiedzą się, w jaki sposób skonfigurować urządzenie pod swoje potrzeby, jak instalować aplikacje i z nich korzystać, poznają zasady bezpiecznego poruszania się po sieci i nauczą się, jak wykorzystywać z jej zasobów.

HARMONOGRAM KURSU I ZAPISY

FILMI INSTRUKTAŻOWY NR 1: SMARTFON, CZYLI CO?

FILM INSTRUKTAŻOWY NR 2: BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

FILM INSTRUKTAŻOWY: WPROWADZENIE DO APLIKACJI

FILM INSTRUKTAŻOWY: APLIKACJE DO KOMUNIKACJI

FILM INSTRUKTAŻOWY: SMARTFON POMOCNIK, CZYLI APLIKACJE POŻYTECZNE

FILM INSTRUKTAŻOWY: FACEBOOK BEZ TAJEMNIC

FILM INSTRUKTAŻOWY: APLIKACJE ZDJĘCIOWE