Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Poznański Przewodnik Cyfrowy: Smartfon

Grafika artykułu: Na fioletowym tle niebieski zarys dłoni trzymającej smartfon - na jego ekranie symboliczny uśmiech, przy krawędzi smartfona, na białym, okrągłym polu niebieski napis: "Dla Seniorki i Seniora". Na górze grafiki duży, niebieski napis: "Smartfon", na dole, w lewym rogu biały napis: "Poznański przewodnik cyfrowy", w prawym rogu - biały logotyp Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu.  Do posiadania telefonu komórkowego chyba nikogo przekonywać już nie trzeba. Smartfony stają się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Korzystają z nich coraz częściej seniorki i seniorzy, ponieważ tego typu telefony dają sporo możliwości, a przede wszystkim sprawiają, że życie w wielu aspektach staje się łatwiejsze.

Jako Centrum Inicjatyw Senioralnych od lat zachęcamy do tego, aby przełamywać swoje wewnętrzne bariery i nie bać się korzystać z nowych technologii. Chcielibyśmy, żeby poniższy Poznański Przewodnik Cyfrowy był do tego zachętą. To pierwsza część, która jest poświęcona obsłudze smartfona – mamy nadzieję, że w przyszłości powstaną kolejne i będziemy mogli zachęcić do oswajania innych cyfrowych urządzeń. Przewodnik jest efektem wielu spotkań z seniorkami i seniorami, które miały miejsce w siedzibie Centrum Inicjatyw Senioralnych. Poruszamy w nim zagadnienia, które były najczęściej przedmiotem naszych spotkań. Podczas konsultacji cyfrowych uczyliśmy się siebie nawzajem – seniorki i seniorzy obsługi smartfona, a my wrażliwości w zakresie edukacji cyfrowej osób starszych. Dziękujemy za obdarzenie zaufaniem. Teraz taką wiedzą możemy dzielić się z jeszcze większym gronem.

Przewodnik przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy chcą włączyć się do cyfrowego świata i odkryć korzyści, jakie daje smartfon. Jest dedykowany przede wszystkim osobom, które rozpoczynają swoją przygodę z obsługą tego typu telefonów. Mamy nadzieję, że krok po kroku przeprowadzi przez wszelkie zawiłości i jednocześnie sprawi, że świat nowych technologii stanie się bardziej dostępny,
co z kolei zachęci do samodzielnych poszukiwań.

Zapraszamy do korzystania z przewodnika: