Nowoczesny i aktywny senior – bezpłatne kursy i szkolenia dla osób 60+

Caritas Poznańska zaprasza wszystkie osoby w wieku 60+ z terenu miasta Poznania do udziału w bezpłatnych szkoleniach komputerowych oraz kursach językowych.

Kurs PODSTAWOWY

Start: 17 lutego

Podstawy MS EXCELL – uczestnicy dowiedzą się, jak stworzyć swój własny budżet domowy za pomocą arkusza kalkulacyjnego, poznają podstawowe funkcje używane w arkuszach oraz jak tworzyć wykresy.

Start: 19 lutego,  g. 9.30-11.00

Podstawy POWER POINT – uczestnicy dowiedzą się, jak tworzyć ciekawe prezentacje multimedialne, co to jest slajd, jak wstawić teksty, zdjęcia, rysunki do slajdów oraz jak stworzyć animacje w prezentacji.

Start: 19 lutego, g. 11.15-12.45

SENIOR W PODRÓŻY – uczestnicy dowiedzą się, jak szukać połączeń w serwisie jak dojade.pl, szukać rozkładu jazdy komunikacji miejskiej w innych miastach za pomocą wyszukiwarki Google, wyszukiwać połączeń kolejowych na stronie PKP itp.

Kurs składa się z 7 spotkań – każde po 1,5 godziny zegarowej.

Termin szkolenia zostanie podany w najbliższym czasie.

OBSŁUGA TABLETU I SMARTFONA –  uczestnicy dowiedzą się, co to jest system Android, poznają podstawowe funkcje smartfona i tabletu, nauczą się wysyłać i odbierać SMS i MMS, zakładać konto Google, zapisywać zdjęcia do pamięci, pobierać i instalować aplikacje itp.

Kurs składa się z 10 spotkań – każde po 1,5 godziny zegarowej.

Termin szkolenia zostanie podany w najbliższym czasie.

PODSTAWY JĘZYKA ANGIELSKIEGO – uczestnicy nauczą się porozumiewania się za pomocą prostych, na co dzień używanych sformułowań, umiejętności odnalezienia się w codziennych sytuacjach komunikacyjnych i opisywania otaczającej rzeczywistości w prosty sposób.

Kurs składa się z 20 spotkań – każde po 1,5 godziny zegarowej.

Start: I grupa, 17 lutego, g. 16.30-18.00

Start: II grupa, 20 lutego, g. 17.00-18.30

SENIOR TURYSTA – kurs ma pomóc seniorom w codziennej komunikacji podczas podróży zagranicznych, rozmów z członkami rodziny obcego pochodzenia, jak również w odnalezieniu się w obecnej rzeczywistości tak ściśle związanej, zwłaszcza za pomocą nowych technologii, z językiem angielskim.

Start: 27 lutego, g. 15.30-17.00

PODSTAWY JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO – uczestnicy nauczą się prostych, na co dzień używanych sformułowań, umiejętności odnalezienia się w codziennych sytuacjach komunikacyjnych i opisywania otaczającej rzeczywistości w prosty sposób.

Start: 28 lutego, g. 15.30-17.00

PODSTAWY JEZYKA WŁOSKIEGO – kurs skierowany do osób, które chcą nauczyć się podstaw języka włoskiego, program nauki obejmie podstawy pisowni i fonetyki języka włoskiego, podstawowe zwroty i słownictwo, rozmówki związane z sytuacjami życia codziennego oraz podstawy gramatyki.

Kurs składa się z 15 spotkań – każde po 1,5 godziny zegarowej.

Termin kursu zostanie podany w najbliższym czasie.

ZAJĘCIA REHABILITACYJNE – uczestnicy poznają kilka bezpiecznych ćwiczeń, które poprawią kondycję oraz samopoczucie, zajęcia będą odbywały się na sali oraz wolnym powietrzu.

Terminy zajęć zostaną podane w najbliższym czasie.

Zapisów można dokonać codziennie od poniedziałku do piątku w biurze Caritas Poznańskiej przy Rynku Wildeckim 4a w Poznaniu lub telefonicznie pod numerem 61 835 68 50.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Uwaga!

Pierwszeństwo udziału mają osoby, które nie brały jeszcze udziału w wybranych przez siebie szkoleniach.

Projekt  „Nowoczesny i aktywny senior” dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.