„Nowoczesny i aktywny senior” – bezpłatne szkolenia i warsztaty dla osób 60+

Uwaga

Artykuł ma charakter ARCHIWALNY i jego treść może nie być aktualna. Opublikowano go w dniu 05-03-2013.

Caritas Poznańska w ramach projektu „Nowoczesny i aktywny senior” zaprasza wszystkie osoby w wieku 60+ z terenów województwa wielkopolskiego do udziału w dwudniowych bezpłatnych warsztatach usprawniających.

Warsztaty usprawniające mają na celu nauczenie uczestników kilku bezpiecznych zestawów ćwiczeń minimalizujących bóle stawów, kręgosłupa, kończyn oraz głowy. Ponadto uczestnicy nauczą sie kilku skutecznych technik pracy ze skórą i mięśniami, celem likwidacji dokuczliwego bólu. Otrzymają wiele cennych wskazówek dnia codziennego, w jaki sposób dbać o swoją kondycję i zdrowie. Zajęcia prowadzone będą przez fizjoterapeutkę z wieloletnim doświadczeniem. Warsztaty odbywają się w 9-osobowych grupach. Każdy uczestnik otzrymuje własny skrypt.

Na zajęcia należy zabrać wygodny strój na przebranie (szatnia), kąpielowy ręcznik oraz kanapki. Organizatorzy zapewniają kawę i herbatę.

 Warsztaty odbywają się w Parafii Chrystusa Sługi, ul. M. Palacza 7, 60-242 Poznań

Szczegółowe informacje na temat proponowanych zajęć można uzyskać od poniedziałku do piątku w biurze Caritas Poznańskiej przy Rynku Wildeckim 4a w Poznaniu, telefonicznie pod numerem 61 835 68 67 lub mailowo pod adresem seniorzy@caritaspoznan.pl.

Na warsztat składają się dwa spotkania: we wtorek i czwartek od 10.00-15.00
Najbliższe terminy warsztatów:

Liczba miejsc ograniczona.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy! 

Projekt  „Nowoczesny i aktywny senior” współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013.