Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Kampania „Seniorze, masz wybór”

Realizowanej przez Centrum Inicjatyw Senioralnych w 2014 roku kampanii pod hasłem „Seniorze, masz wybór” towarzyszyła myśl, że w wieku senioralnym każdy ma prawo do wyboru sposobu spędzania wolnego. 

Przechodząc na emeryturę, warto aranżować swój czas w nowy, ciekawy sposób. Można przykładowo zamienić aktywność zawodową na aktywność społeczną. Przyjaciół z pracy na towarzyszy podróży, spotkań filmowych lub brydżowych. Nie zawsze jednak musi to być aktywność – na tym polega właśnie wybór  – w dojrzałym wieku mamy pełną dowolność w kwestii organizowania sobie zajęć w ciagu dnia – i o tym Centrum chciało przypomnieć poznańskim seniorkom i seniorom w ramach kampanii.

W trakcie trwania kampanii Centrum Inicjatyw Senioralnych zapraszało do odwiedzania swojej siedziby oraz zaglądania na stronę internetową i korzystania z bazy informacji zawartej w Punkcie Informacji 60+. Pracownicy Centrum oferowali wsparcie z planowaniu wolnego czasu w oparciu o dostępną w mieście ofertę.

W ramach kampanii informacyjnej „Seniorze, masz wybór!” Centrum Inicjatyw Senioralnych przygotowało materiały drukowane (plakat, ulotka i kalendarzyk na 2014 rok) oraz 4 filmy  z udziałem seniorek i seniorów zaprzyjaźnionych z Centrum.