Poznańska Akademia Zdrowia

Centrum Inicjatyw Senioralnych  oraz Centrum Medyczne Synexus (certyfikat „Miejsce Przyjazne Seniorom”) od marca do czerwca 2016 r. zorganizowało w Poznaniu cykl wydarzeń pod wspólną nazwą Poznańska Akademia Zdrowia. Celem spotkań była edukacja i profilaktyka zdrowotna skierowana do najstarszych poznaniaków i poznanianek. Partnerem PAZ było Collegium Da Vinci.

W ramach Poznańskiej Akademii Zdrowia, raz w miesiącu, seniorzy i seniorki mogli wziąć udział w cyklu nieodpłatnych wykładów z udziałem specjalistów różnych dziedzin. Podczas spotkań słuchacze dowiedzieli się, jak dbać o siebie w czasie choroby, łagodząc objawy, jak zmniejszyć możliwość wystąpienia nawrotów i co robić, by podnieść jakość swojego życia. Współorganizator wykładów, Centrum Medyczne Synexus, zapewniło również możliwość nieodpłatnych podstawowych badań kontrolnych dla uczestników wykładów (BMI, poziom ciśnienia krwi, poziom glukozy we krwi) oraz zaprosiło osoby spełniające podane wcześniej kryteria do udziału w specjalistycznych badaniach (np. dla osób chorujących na choroby zwyrodnieniowe stawów, po przebytych udarach, z problemami kardiologicznymi). Wykłady odbyły się 17 marca, 14 kwietnia, 19 maja oraz 16 czerwca w Collegium Da Vinci przy ul. Kutrzeby 10.

Zapowiedzi spotkań oraz rozmowy ze specjalistami i organizatorami wydarzeń nagrywane były w studiu TVK Winogrady, a zapowiedzi publikowane w Głosie Wielkopolskim oraz w internecie na stronach organizatorów i na profilu społecznościowym Poznańskiej Akademii Zdrowia.

Więcej informacji: