O projekcie

Między bajki można włożyć pogląd, który głosi, że aktywne życie kończy się po pięćdziesiątce. Dzisiejsi sześćdziesięcio- i siedemdziesięciolatkowie (ale i osoby starsze) w dużej mierze stanowią twórczą, energiczną i pełną pasji grupę społeczną. To dla nich przygotowana jest oferta targów VIVA SENIORZY! (poprzednie edycje odbywały się pod nazwą "Aktywni 50+").

ZOBACZ FILM PROMUJĄCY TARGI (edycja 2012)

Na targach prezentują się firmy, dla których ważny jest odbiorca dojrzały; doceniające wyzwanie, jakim jest spełnianie oczekiwań zdecydowanych, doświadczonych i mądrych konsumentów. Oferta obejmuje tematykę związaną ze zdrowiem, pracą i edukacją, podróżami, sportem, urodą i stylem życia, pasjami, nowymi technologiami i mediami oraz prawem i finansami.

Targi są przestrzenią, w której można będzie zadbać o zdrowie (bezpłatne badania), o urodę (firmy kosmetyczne), o zorganizowanie wyjazdu (oferta turystyczna), a także poszerzyć swoją wiedzę w wielu różnorodnych dziedzinach. 

Targi VIVA SENIORZY! to także przestrzeń dla organizacji pozarządowych i jednostek miejskich, które działają na rzecz osób dojrzałych i starszych i podejmują starania w celu ich aktywizacji. Podczas dwóch dni targowych organizacje prezentują swoją ofertę i, na co liczą organizatorzy wydarzenia, przekonają niedowiarków, jak wiele spotkań, imprez kulturalnych, działań społecznych, obywatelskich organizowanych jest na co dzień w mieście i okolicach.

Mówi się, że zaczynamy się starzeć w momencie, gdy przestajemy się rozwijać, dlatego też organizatorzy dbają o to, aby zwiedzający mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach edukacyjnych, rozwojowych i artystycznych, zorganizowanych na terenie targów.

Targi VIVA SENIORZY! nie mogłyby zaistnieć bez sportu. Przez dwa dni organizowane są pokazy wielu dyscyplin, m. in. nordic walkingu, tai chi, jogi, tańca terapeutycznego, gimnastyki dla seniorów. Do udziału w ćwiczeniach zachęcani będą również zwiedzający, którzy pod bacznym okiem instruktora, będą mogli dowiedzieć się, jak ćwiczyć, żeby sprawić sobie przyjemność i czerpać z ruchu satysfakcję, a jednocześnie, żeby sobie nie zaszkodzić. 

VIVA SENIORZY! to też bogata oferta kulturalna. Osoby zwiedzające będą miały szansę wysłuchania kilku koncertów różnych wykonawców oraz zamykającego targi występu gwiazdy/gwiazd estrady. Do wzięcia udziału we wszystkich wydarzeniach warstatowych, kulturalnych i sportowych uprawnia targowy bilet wstępu.

Ideą przyświecającą organizatorom jest, aby weekend targowy stał się wyjątkowym czasem dla dojrzałych mieszkańców i mieszkanek miasta.

Organizatorami imprezy są: Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Miasto Poznań i Międzynarodowe Targi Poznańskie.

 

     

 

Współorganizatorami są: Centrum Inicjatyw Senioranych i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej.

 

                                         

 

Informacje na temat przygotowań do kolejnej edycji targów VIVA Seniorzy! oraz relację z minionych dostępne są także na stronie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Zapraszamy serdecznie!