Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Grafika artykułu: W centrum białe napisy: "104. rocznica powstania wielkopolskiego 1918-1919. Vivat!" na tle czarno-białej fotografii. W prawym górnym rogu biały orzeł na czerwonym polu. Na dole grafiki logotypy partnerów i organizatorów wydarzenia.

27 grudnia po raz drugi obchodzony będzie Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Muzeum Powstania Wielkopolskiego  zaprasza do wspólnego świętowania, które odbędzie się 26 i 27 grudnia.

Harmonogram wydarzeń:

26 grudnia

Na Dworcu Letnim odbędzie się symboliczne powitanie Ignacego Jana Paderewskiego. Będzie okazja do tego, aby wspólnie z Chórem Nauczycieli im. Ignacego Jana Paderewskiego pod batutą prof. Ryszarda Łuczaka odśpiewać patriotyczne pieśni.

  • godz. 15.45 – Inscenizacja historycznego przyjazdu Ignacego Jana Paderewskiego do Poznania,
  • godz. 16.45 – Przejazd historycznymi wagonami do Swarzędza.

Wszyscy chętni, chcący towarzyszyć w podróży Mistrzowi oraz odbyć podróż retro wagonami do Swarzędza, mogą już kupić bilet na przejazd. Dostępne są one w cenie 10 zł na stronie internetowej Kolei Wielkopolskich.

27 grudnia

W Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego Wielkopolskie Muzeum Niepodległości przygotowało wiele atrakcji. W programie przewidziano wydarzenia w plenerze oraz w Muzeum.

  • godz. 9.30

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej: „Z nadzieją na Niepodległą. Wielkopolanie na frontach Wielkiej Wojny (1914-1915)”. Prowadzenie – Jan Gruszka. Wstęp bezpłatny, jednak obowiązują zapisy pod numerem tel. 61 853 19 93.

  • godz. 12.00

Gra Miejska „Pierwsze Iskry” przygotowana przez Projekt gramiejska.pl. Udział w grze jest bezpłatny, jednak należy się wcześniej zapisać poprzez stronę: Miasto to plansza: „Pierwsze Iskry”.

  • godz. 14.30

Spacer śladami powstania wielkopolskiego 1918-1919 z Jarosławem Redlińskim. Udział jest bezpłatny i nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Zbiórka przed Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 (Stary Rynek 3).

Muzeum Powstania Wielkopolskiego otwarte jest w godz. 10.00-17.30.

Szczegóły: