Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Obchody Dnia Motyla – Dnia wrażliwości z Motylim Wolontariatem

16.3.2023

Grafika artykułu: plakat informacyjny, na niebieskim tle napisy: "Dzień Motyla", "22 marca 2023" oraz szczegółowe napisy informujące o wydarzeniu, poniżej symbol motyla, składa się z czterech nakładających się na siebie kolorowych płatków, na dole plakatu logotypy partnerów.

Jak co roku w pierwszy dzień wiosny Motyli Wolontariat, działający przy Polskim Towarzystwie Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu, zaprasza do wspólnego świętowania Dnia Motyla — Dnia Wrażliwości.  

Co roku Motyli Wolontariat obchodzi dzień życzliwości i pomagania, który nazywany jest Dniem Motyla. Motyl jest symbolem wolontariuszy stowarzyszenia. Oznacza przemianę, ale też wrażliwość, delikatność i niesienie szczerej radości.

Tego dnia dzieci i młodzież z zaprzyjaźnionych szkół, wraz z wychowawcami, aktywnie włączają się w rozbudzanie świadomości, propagując ideę opieki paliatywnej, hospicyjnej oraz wolontariatu.
Poprzez swoje działania w przestrzeni publicznej pokazują, że zauważanie potrzeb drugiego człowieka i dzielenie się sobą może sprawiać ogromną radość.

W tym roku we wtorek, 21 marca uczniowie ze szkół z województwa wielkopolskiego spotkają się w Urzędzie Wojewódzkim oraz Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu. W każdym z urzędów w godz. 9.30-10.30 uczniowie będą tworzyć motyle, które później zostaną wykorzystane podczas akcji charytatywnych jako podziękowanie dla osób wspierających Hospicjum Palium.

Później uczestnicy udadzą się na pl. Wolności, rozdając po drodze wcześniej przygotowane motyle wszystkim napotkanym osobom. Tam w godzinach 11.00-13.00, wspólnie ze Stowarzyszeniem na Tak oraz Orkiestrą Vivat, poprzez taniec i śpiew, uczestnicy będą przekonywać, że pomaganie jest bardzo proste, daje radość i może przybierać bardzo różne formy.

Szczegóły: