Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Od seniora dla juniora – cały czas można dołączyć do projektu

31.8.2021

Grafika promująca projekt "Od seniora dla juniora". Na pomarańczowym tle biały odcisk buta osoby starszej i osoby młodszej. Pod odciskami pomarańczowy tytuł projektu. 

Projekt zakłada zebranie wspomnień seniorek i seniorów związanych w kultowymi miejscami w Poznaniu.

Projekt będzie realizowany do końca listopada 2021 roku, ale już teraz można zobaczyć pierwsze efekty działań. We współpracy z poznańskimi seniorami i seniorkami przygotowane zostały nagrania prezentujące historie związane ze znanymi miejscami w Poznaniu.

Nagrania dostępne są już na kanale YouTube (film) oraz na platformie Spotify (w formie podcastów), a już niebawem pojawią się kolejne. Nagrania zamieszczone na kanale YouTube wzbogacone zostały o tłumaczenie na Polski Język Migowy (PJM).

Idea projektu

W ramach projektu powstanie 12 odcinków dotyczących historii miasta. W każdym odcinku wypowiedzi seniorów zostaną zilustrowane aktualnymi zdjęciami i nagraniami video oraz archiwalnymi zdjęciami. W oparciu o nagrania powstanie cyfrowa mapa miasta umożliwiająca samodzielne jego zwiedzanie oraz gra miejska przeznaczona dla dzieci, młodzieży i rodziców. Gra ma inspirować rodziców i dzieci do wspólnego spędzania czasu wolnego w sposób aktywny, związany z poszerzaniem wiedzy o kulturze i dziedzictwie Poznania. Każdy z punktów na mapie zostanie połączony z nagraniem umieszczonym na kanale YouTube i platformie do słuchania podcastów.

Poszczególne etapy projektu są realizowane z uwzględnieniem obecnej sytuacji epidemicznej.

Zgłoszenia i szczegółowe informacje:

Jan Kosmowski, tel. 609 98 42 88 (kontakt telefoniczny po godz. 16.00), jankosmowski@wp.pl.

Projekt realizowany w ramach stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Został objęty patronatem Centrum Inicjatyw Senioralnych.