Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Odrobina radości w plecaku – zbiórka na rzecz dzieci z Ukrainy

12.8.2022

Grafika artykułu: Po lewej stronie, na żółtym tle niebieskie zarysy elementów typu: piórnik, nożyczki, zeszyt, farby, pędzel oraz uśmiechający się plecak. Po prawej stronie, na białym tle niebieski napis "Plecaki pełne radości", pod nim - szczegóły na temat akcji, na samym dole, w prawym rogu - logotyp Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu.Poznań stał się schronieniem dla wielu osób, które przybyły do Polski po wybuchu wojny w Ukrainie. Tu znalazły one pomoc, wsparcie i życzliwe słowo. Nadal pamiętamy o nich wszystkich, a zwłaszcza o tych najmłodszych. I liczymy na to, że jest jeszcze chęć pomagania wśród najstarszych poznanianek i poznaniaków. 

We współpracy m.in. z Caritas Poznań organizujemy po raz kolejny zbiórkę na rzecz dzieci z Ukrainy. W ramach drugiej, jesiennej edycji międzypokoleniowej akcji „Plecaki pełne radości” osoby w wieku senioralnym znów stworzą dla ukraińskich dzieci kolorowe plecaki, które wypełnione zostaną artykułami szkolnymi. Upominki zostaną przekazane pod koniec sierpnia dzieciom z Ukrainy przebywającym w Poznaniu.

Zachęcamy do udziału w zbiórce

Punkt zbiórki znajduje się w siedzibie Centrum Inicjatyw Senioralnych przy ul. Mielżyńskiego 24 (działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00). Zbiórka potrwa do 19 sierpnia. Do punktu można przynosić zeszyty, długopisy, kleje, farby, bloki, nożyczki, piórniki. Potrzebne są rzeczy nieużywane. Do przekazywania darów zachęcamy przede wszystkim osoby w wieku senioralnym, jednak w zbiórce może wziąć udział każdy mieszkaniec i mieszkanka Poznania.

Wspólne szycie plecaków

Chętni seniorzy będą mogli też wziąć udział w warsztatach, podczas których przygotują plecaki i wypełnią je niespodziankami dla dzieci. Spotkanie warsztatowe odbędzie się 23 sierpnia w siedzibie Centrum Inicjatyw Senioralnych. Zapisy i szczegóły pod numerem tel. 61 847 21 11.

Liczymy na Wasze otwarte serca. Wspólnie sprawmy, aby jesień dla naszych najmłodszych przyjaciół z Ukrainy była kolorowa i pełna radości!

Organizator: Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu, partnerzy: Caritas Poznań.