Odwołane wydarzenia w związku z koronawirusem

W związku z aktualnym zagrożeniem epidemiologicznym wywołanym rozprzestrzeniającym się koronawirusem oraz zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego dla seniorów wiele instytucji miejskich oraz organizacji podjęło decyzję o odwołaniu imprez, spotkań, wykładów, warsztatów czy spektakli w najbliższych dniach - to m.in. spotkania w ramach Przyrodniczego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz zajęcia w ramach Trenera Senioralnego. 

Na bieżąco aktualizowana lista odwołanych wydarzeń kulturalnych znajduje się na stronie: http://bit.ly/3cOJQnJ

Jeśli podjęliście Państwo decyzję o wzięciu udziału w jakimś wydarzeniu, rekomendujemy, żeby skontaktować się telefonicznie z jego organizatorem i potwierdzić, czy będzie ono miało miejsce.

Zachęcamy jednak do tego, aby w najbliższych dniach ograniczyć aktywność społeczną. Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową. Jeżeli to możliwe, lepiej ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych  i poprosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych.

Więcej na ten temat (Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla seniorów):

https://bit.ly/38VnxJM