Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Grafika artykułu: na mlecznym tle jasnopomarańczowy napis: "Skonsultuj z Farmaceutą — astma oskrzelowa" oraz informacje szczegółowe, w lewym górnym rogu logotyp Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji

W sobotę, 1 kwietnia w poznańskiej galerii Plaza odbędzie się ogólnopolska akcja edukacyjno-profilaktyczna „Skonsultuj z Farmaceutą”, organizowana przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji Oddział Poznań. Będzie okazja do wykonania podstawowych badań, konsultacji z farmaceutą oraz poznania tajników powstawania maści. 

W tym roku tematyka akcji skupia się na szerzeniu wiedzy i świadomości dotyczącej chorób układu oddechowego (m.in. astmy). Podczas wydarzenia osoby zainteresowane mogą bezpłatnie zasięgnąć porady farmaceuty z zakresu opieki farmaceutycznej, skontrolować poziom glikemii czy dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego krwi. Chętne osoby mogą także uzyskać wskazówki dotyczące zbilansowanej diety, poznać wartość swojego BMI oraz dokonać analizy składu ciała. Pojawi się także stoisko „Apteka natury”, gdzie będzie można dowiedzieć się czegoś na temat rozsądnego stosowania preparatów ziołowych. Podczas tej edycji nie zabraknie także części recepturowej – wszyscy chętni będą mogli poznać tajniki wykonywania maści aptecznych. W czasie akcji pojawią się również studenci ratownictwa medycznego oraz stomatologii, którzy przeprowadzą instruktaż pierwszej pomocy u niemowląt i dorosłych oraz przekażą wiedzę na temat profilaktyki higieny jamy ustnej.

Studenci i absolwenci Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego będą służyć wiedzą i pomocą w godz. 10.00-19.00 na poziomie 0.

Akcja „Skonsultuj z Farmaceutą” powstała w celu szerzenia edukacji medycznej, promocji zdrowia oraz samokontroli w społeczeństwie. Jest to projekt realizowany dwa razy do roku w postaci edycji jesiennej oraz wiosennej w dwunastu miastach w Polsce.

Szczegóły: