Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

OK Poznań – nowa oferta dla seniorów

27.4.2023

Grafika artykułu: na niebieskim tle po lewej stronie logotyp miejskiego programu OK Poznań, po prawej stronie telefon typu smartfon, na ekranie wyświetla się logotyp OK Poznań, nad ekranem znajduje się karta lojalnościowa programu, w prawym górnym rogu logotyp miasta Poznań.

Już w połowie roku seniorki i seniorzy ze stolicy Wielkopolski skorzystają z nowej, przeznaczonej wyłącznie dla nich puli zniżek i ulg w miejskim programie OK Poznań. Łatwiej też im będzie do niego przystąpić. Na taką zmianę zgodzili się podczas wtorkowej sesji radni miejscy, a wcześniej — Miejska Rada Seniorów.

To propozycja dla osób, które skończyły 60 lat, mieszkają w stolicy Wielkopolski i rozliczają podatki na rzecz Miasta. Czekać na nich będą dwie pule zniżek i ulg: jedna, z której już teraz mogą korzystać wszyscy uczestnicy OK Poznań i druga, nowa, przygotowana wyłącznie dla nich. To nie jedyna nowość. Seniorzy, którzy korzystają z programu, będą mieli dostęp do nowoczesnych usług, takich jak możliwość korzystania z aplikacji mobilnej i strony internetowej OK Poznań czy posługiwania się elektroniczną kartą seniora programu. Przygotowana dla nich zostanie także tradycyjna plastikowa jej wersja, która będzie tożsama z elektroniczną, zapisaną w aplikacji. Po uruchomieniu puli dla osób 60+, w pierwszej kolejności zaproszenie do wejścia do programu OK Poznań otrzymają obecni użytkownicy Złotej Karty Seniora. Docelowo zostanie ona wygaszona, a jej funkcję przejmie elektroniczna lub plastikowa karta seniora programu.

Starsi poznaniacy i poznanianki zyskają także ułatwioną ścieżkę wejścia do programu. Osoby, które ukończyły 60 lat i dotąd nie korzystały z OK Poznań, będą proszone jedynie o złożenie jednorazowego oświadczenia o zamieszkiwaniu i rozliczaniu podatków w stolicy Wielkopolski. Obecni uczestnicy OK Poznań uzyskają dostęp do nowej puli zniżek dla seniorów automatycznie po skończeniu 60 lat. Każda osoba w wieku powyżej 60 lat, która bierze udział w miejskim programie benefitowym, otrzyma stały, ważny bezterminowo, dostęp do wszystkich jego korzyści. Dzięki takim rozwiązaniom seniorzy mieszkający i rozliczający podatki w Poznaniu będą mieli dostęp do zawsze aktualnej i wciąż poszerzanej oferty zniżek i ulg. W całym procesie będą ich wspierać Poznańskie Centrum Świadczeń i Centrum Inicjatyw Senioralnych.

Działający od roku program OK Poznań ma dzisiaj 75 partnerów, oferujących ponad 370 zniżek. To m.in. tańsze bilety do teatru, kina, muzeum, na basen, do Palmiarni, ZOO, zniżki w kawiarniach i restauracjach, studiach urody, centrach zdrowia, sklepach czy punktach usługowych. Już wkrótce, po uruchomieniu puli dla seniorów, będzie ich jeszcze więcej.

Więcej na temat programu:

Źródło: poznan.pl