Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Grafika artykułu: plakat informacyjny, na górze rysunek koziołków na tle ratusza, poniżej na niebieskim tle żółty napis: "Koziołki z wieży ratuszowej", oraz czarne napisy informujące o szczegółach wydarzenia, na dole biały prostokąt z logotypami partnerów wydarzenia.

Stowarzyszenie „Gloria in Musica” i Stowarzyszenie Musica Nostra zapraszają seniorów — babcie i dziadków wraz z wnukami na wykonanie opery dla dzieci „Koziołki z wieży ratuszowej” autorstwa Jerzego Kurczewskiego oraz Leokadii Serafinowicz i Tadeusza Kraszewskiego. Udział jest bezpłatny.

Opera „Koziołki z wieży ratuszowej” została napisana w roku 1969 dla Teatru Lalki i Aktora „Marcinek” (dzisiejszego Teatru Animacji) i była wystawiana do roku 1979. Zaplanowana na 18 czerwca premiera jest pierwszym jej wykonaniem po 44 latach przerwy. Wiąże się to z przypadającą w przyszłym roku 100. rocznicą urodzin Jerzego Kurczewskiego, wybitnego poznańskiego dyrygenta i kompozytora, założyciela Poznańskiego Chóru Chłopięcego i Poznańskiej Szkoły Chóralnej, która dziś nosi jego imię.

Podczas przedstawienia wystąpią soliści i chórzyści Chóru Międzypokoleniowego złożonego ze śpiewaczek i śpiewaków Dziecięcego Chóru Operowego, Chóru UKW „Pasjonaci”, Chóru Męskiego „Orły Białe”, Chóru „Festa Decoro” oraz instrumentaliści orkiestry kameralnej muzyków Teatru Wielkiego w Poznaniu i pianista Kamil Lis. Całość opracował i przygotował muzycznie i choreograficznie Michał Sergiusz Mierzejewski, który również poprowadzi chór i orkiestrę.

Premiera opery odbędzie się w niedzielę, 18 czerwca o godz. 12.00 w auli koncertowej Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. M. Karłowicza przy ul. Solnej 12. Drugi spektakl odbędzie się 19 czerwca o godz. 10.00 w auli Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu przy ul. Różanej 17.

Na obydwa przedstawienia wstęp jest bezpłatny.

Szczegóły: