Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Opera Seniora: Teatr Wielki w maju

27.4.2023

Grafika artykułu: na zdjęciu artyści na scenie w Auli Uniwersyteckiej, na dole na niebieskim pasku białe napisy: "Stanisław Moniuszko", "Litanie Ostrobramskie", "dyrygent MarcoGuidarini".

W maju Teatr Wielki w Poznaniu zaprasza seniorów na recital Olgi Pasiecznik i Janusza Olejniczaka. Będzie także okazja do wysłuchania „Litanii Ostrobramskich” Stanisława Moniuszki. Na te wydarzenia seniorzy mogą zakupić bilet w promocyjnej cenie 40 zł.

Program najbliższych spektakli:

„Litanie Ostrobramskie” – Stanisław Moniuszko

  • 10 maja, godz. 19.00
  • miejsce: Aula Uniwersytecka
  • bilety senioralne: 40 zł

„Litanie Ostrobramskie” uważane są za jeden z najlepszych w dorobku Moniuszki utworów religijnych. Sam kompozytor za najbardziej udaną uznawał „III Litanię”, którą w czasie pobytu w Paryżu zadedykował koledze po fachu — Gioacchinowi Rossiniemu.

Więcej informacji

Recital Olgi Pasiecznik

  • 17 maja, godz. 19.00
  • miejsce: Aula Uniwersytecka
  • bilety senioralne: 40 zł

W jednym z wywiadów mówiła: „Głos mieści się przede wszystkim w głowie i wyobraźni człowieka”. Sama wykonuje najpiękniejsze i najtrudniejsze arie sopranowe. W repertuarze znajdą się kompozycje Gabriela Chmury, dyrektora artystycznego Teatru Wielkiego w latach 2012-2020. Olgę Pasiecznik I Gabriela Chmurę łączyła artystyczna przyjaźń i wspólna wrażliwość.

Więcej informacji

Bilety senioralne do nabycia w kasie teatru: ul. Fredry 9, tel. 61 659 02 31, czynne od śr. do sob. w godz. 13.00-18.00.

Szczegóły: