Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum
Grafika artykułu: w centrum kobieta i mężczyzna, są zwróceni ku sobie, trzymają się za dłonie. Postacie stoją na scenie, są w strojach baletowych.
„Trojaⁿ”, Teatr Wielki w Poznaniu, fot. M. Leśkiewicz

Spektakle baletowe, operowe i operetkowe oraz koncert noworoczny pełen spektakularnych kompozycji – to atrakcje, na które w styczniu zaprasza Teatr Wielki w Poznaniu. Na wybrane spektakle seniorzy mogą zakupić bilet w promocyjnej cenie.

Program najbliższych wydarzeń:

„Mała Orkiestra Wielkiego Teatru”

Kameralny zespół stworzony z artystów, którzy nie boją się dzieci. Co więcej, postanowili udowodnić, że muzyka klasyczna nie jest tak poważna, jak się o niej mówi. Każde spotkanie z Małą Orkiestrą Wielkiego Teatru to utwory wybitnych kompozytorów ułożone wokół tematu–klucza, który otwiera konteksty i ułatwia aktywne słuchanie. Temat styczniowej Małej Orkiestry to karnawał.

Więcej informacji

„Trojaⁿ” – wieczór baletowy

  • 26 stycznia, godz. 19.00, 27 stycznia, godz. 11.00 i 19.00, 28 stycznia, godz. 19.00,
  • miejsce: Aula Artis,
  • bilety senioralne: 30 zł.

Realizatorzy z czułą precyzją z mitologicznej opowieści wybrali to, co w niej uniwersalne. W ich odczytaniu trojański mit staje się symbolem dręczącego ludzkość wirusa zła. Tak niewiele trzeba, aby go uwolnić.

Więcej informacji

„Koncert operetkowy” – uwaga, brak biletów

Młodsza siostra opery, operetka, ma wiele do zaoferowania. Co prawda niektórzy mówią, że jest nadto frywolna, a na dodatek stroszy piórka. Inni zaś podkreślają kompletny brak powagi i zbyt lekkie podejście do każdego tematu. A jednak nic innego nie gwarantuje tak dobrej zabawy! W repertuarze znajdą się muzyczne perełki.

Więcej informacji

Bilety senioralne do nabycia w kasie teatru: ul. Fredry 9, tel. 61 659 02 31, czynne od śr. do sob. w godz. 13.00-18.00.

Szczegóły: