Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Opera Seniora: Teatr Wielki zaprasza w listopadzie

10.11.2022
Grafika artykułu: Na zdjęciu baletnice tańczące podczas spektaklu „Egle, królowa węży”, wszystkie unoszą się nad ziemią, mają uniesione ręce.
„Eglė, królowa węży”, fot. Teatr Wielki w Poznaniu

Choreograficzne interpretacja „Stabat Mater”, gościnny spektakl baletowy Teatru Muzycznego z Kłajpedy, kolejny koncert z cyklu „Wygramy!” oraz muzyczne spotkanie z Bachem i Vivaldim – to atrakcje, na które w listopadzie zaprasza Teatr Wielki w Poznaniu. Na wybrane spektakle seniorzy mogą zakupić bilet w promocyjnej cenie 30 zł.

Program najbliższych wydarzeń w listopadzie:

„Stabat Mater”

  • 11 listopada, godz. 18.00, 12 listopada, godz. 11.00 i 19.00, 13 listopada, godz. 11.00 i 18.00
  • miejsce: Aula Artis, ul. Kutrzeby 10
  • bilety: online w cenie 43-50 zł (70-80 zł – premiera), dla seniorów w cenie 30 zł (do kupienia w kasie teatru):

Dwie poruszające choreograficzne interpretacje „Stabat Mater”. Od cierpienia i żałoby po afirmację życia. Od wstrzymującego oddech poczucia straty po akceptację tego, co przynosi los. Spektakl bada tematy bezradności, straty i odnalezienia siły do dalszego działania, to również hymn na cześć kobiet, gdzie czułość i delikatność łączy się z poświęceniem i oddaniem.

Szczegółowe informacje

„Egle, królowa węży”

  • 23 listopada, godz. 19.00
  • miejsce: Aula Artis, ul. Kutrzeby 10
  • bilety: online w cenie 43-50 zł, dla seniorów w cenie 30 zł (do kupienia w kasie teatru)

Gościnny spektakl baletowy Teatru Muzycznego z Kłaipedy. Neoklasyczny balet Eduardasa Balsysa pozostaje podobno najpopularniejszym i najczęściej wystawianym baletem litewskiego kompozytora. Pisząc go, Balsys czerpał z wiersza opartego na znanej litewskiej baśni ludowej, z licznymi odniesieniami do mitologii bałtyckiej. Balsys podkreślił mitologiczne elementy bajki i umieścił całą gamę ludzkich emocji w centrum akcji dramatu miłości, zdrady i morderstwa.

Szczegółowe informacje

„Magnificat: Bach/Vivaldi”

  • 25 listopada, godz. 20.00
  • miejsce: Kościół oo. Karmelitów, ul. Działowa 25
  • bilety online w cenie 30 zł

Kantyk „Magnificat” w wersji Jana Sebastiana Bacha i Antonia Vivaldiego. Trudno o bardziej odmienne osobowości. Wirtuoz skrzypiec i mistrz organów. Bywający na dworach Europy artysta i skromny kantor lipskiej katedry. Jeden opierał swą twórczość na intelekcie, drugi dawał prymat emocjom. Nie spotkali się nigdy. Słuchaczki i słuchacze trafią do muzycznego nieba. Który z tych dwóch kompozytorów jest w nim bogiem?

Szczegółowe informacje

Szczegóły: