Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Opera Seniora: Teatr Wielki w maju

22.4.2024

Plakat informujący o recitalu z okazji urodzin Moniuszki. Gradient kolorystyczny, pomarańcz w lewym dlnym rogu, granat w prawy górnym rogu. Na plakacie zdjęcia w okręgu dwóch solistów.W repertuarze Teatru Wielkiego na maj znajduje się spektakl „Kalina / Mechliński — recital” z okazji urodzin Stanisława Moniuszki oraz „Don Juan”.

Harmonogram majowych spektakli:

„Kalina / Mechliński — recital”

  • 5 maja, godz. 19.00

Były już spektakl „Halka”, świętowanie w parku im. Stanisława Moniuszki, „Gazeta Moniuszkowska”, „Moniuszkowski salonik” i przemarsz Orkiestry im. Stanisława Moniuszki, a w tym sezonie z okazji urodzin patrona, Teatr Wielki zaprasza na recital. Tym razem mistrzami urodzinowej celebry będą: Piotr Kalina (tenor) i Szymon Mechliński (baryton).

Więcej informacji

„Don Juan”

  • 19 maja, godz. 11.00

Jedna z najbardziej zniewalających postaci kultury zachodniej – Don Juan – nadal inspiruje twórców. Don Juana w ujęciu choreografa Roberta Bondary to nie namiętny kochanek, niestrudzony w podbojach amant, a raczej człowiek pozbawiony ciepła i współczucia, odrzucony przez ojca, wychowany w przeświadczeniu, że wrażliwość jednoznacznie kojarzona jest ze słabością.

Więcej informacji

Bilety senioralne na wyżej wymienione wydarzenia na hasło „CIS” w cenie 40 zł, do nabycia wyłącznie w kasie teatru: ul. Fredry 9, tel. 61 659 02 31, czynne od wtorku do soboty w godz. 13.00-19.00 oraz w niedziele 2 godziny przed spektaklem.

Szczegóły: