Oprowadzanie dla seniorów: Ostrów Tumski przez wieki

Grafika artykułu: na żółtym tle czarny napis "Oprowadzanie dla seniorów w Bramie Poznania!", na wyrazie "Seniorów" filetowy kapelusz oraz kwiat, na dole dłoń wskazująca na ten wyraz. W prawym dolnym rogu logotypy organizatorów i partnerów wydarzenia. Poznańskie Centrum Dziedzictwa zaprasza seniorki i seniorów do zwiedzania Bramy Poznania w towarzystwie przewodnika lub przewodniczki, które odbędzie się 12 lipca o godz. 16.00.

Uczestnicy oprowadzania prześledzą najważniejsze wydarzenia, których świadkiem była poznańska wyspa katedralna. W trakcie zwiedzania kolejnych sal ekspozycji — Gród, Woda, Złoto i Witraż — przewodnik lub przewodniczka opowie m.in. o założeniu grodu nad Wartą, znaczeniu chrztu Mieszka I, złotym wieku renesansu, odzyskaniu niepodległości i burzliwych latach XX wieku. Oprowadzanie „Ostrów Tumski przez wieki” jest okazją do spotkania z historią i stanowi ciekawą możliwość spędzenia wolnego czasu.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem: 61 647 76 34, czas zwiedzania: 60 min, limit uczestników: 25 osób.

Szczegóły: