Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Oprowadzanie dla seniorów po wystawie plakatów w Starym Browarze

25.11.2022
Grafika artykułu: Na zdjęciu oświetlone pomieszczenie. Na białych ścianach wiszą różne, kolorowe plakaty. W prawym dolnym narożniku widoczna jest biała konstrukcja, na której leżą ulotki.
Galeria Stary Browar, fot. K. Daszkowski.

Stary Browar zaprasza seniorki i seniorów do zwiedzenia wystawy pt. „Plakat wisi”  w towarzystwie przewodnika, które odbędzie się w niedzielę, 4 grudnia o godz. 13.00. Oprowadzanie rozpocznie się w Galerii na Dziedzińcu.

Wystawa składa się z ponad 150 prac polskich grafików. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję m.in. zapoznać się z twórczością przedstawicieli tzw. polskiej szkoły plakatu, a także zobaczyć, jak współcześni artyści odnoszą się do ich dorobku. Przede wszystkim jednak oprowadzanie po wystawie skupi się na tym, jak powojenne realia wpłynęły na działalność artystów, którzy zaczęli poszukiwać nowych metod i graficznych rozwiązań. Dzieła poruszają różną tematykę: filmową, teatralną, muzyczną czy turystyczną.

Warto zapoznać się z twórczością polskich grafików, ponieważ jest to jedna z najbardziej rozpowszechnionych dziedzin naszej sztuki za granicą. Wśród znanych na całym świecie nazwisk można wyróżnić: Henryka Tomaszewskiego, Romana Cieślewicza, Wojciecha Fangora czy Annę Huskowską. Plakat jest formą sztuki, która ciągle się rozwija i wciąż zaskakuje. Spotkanie poprowadzi mgr Natalia Kafel, absolwentka poznańskiej historii sztuki UAM oraz podyplomowych studiów menedżerów kultury warszawskiej SGH.

Uwaga!

Bilet wstępu na wydarzenie kosztuję 10 zł. Można go zakupić przy wejściu na wystawę za pomocą karty płatniczej.

Szczegóły: