Otwarcie Śluzy Katedralnej w Bramie Poznania

W pierwszym etapie uruchamiania Bramy Poznania dla zwiedzających udostępniona została Śluza Katedralna, gdzie zobaczyć można wystawę czasową „W księgach boskich i ludzkich. Świat Jana Lubrańskiego”.

Wstęp wolny.

Śluza Katedralna czynna: wt.-pt. 9.00-18.00, sb.-niedz. 10.00-19.00, pon. – nieczynne.

Wejście do Śluzy Katedralnej tylko od strony Ostrowa Tumskiego (ul. Dziekańska). Pozostałe przestrzenie kompleksu Bramy Poznania pozostają zamknięte dla zwiedzających. W Śluzie Katedralnej pobrać można również bezpłatne foldery, dzięki którym samodzielnie można zwiedzić Ostrów Tumski, przejść Trakt Królewsko-Cesarski i Poznański Szlak Legend dla Dzieci oraz odwiedzić Fest Fyrtle.

Wystawa

Wystawa prezentuje postać Jana Lubrańskiego. To przykład „człowieka renesansu” – zainteresowanego otaczającym światem, osoby z otwartym umysłem, chłonącej nowe rozwiązania i poglądy, odważnie wdrażającej innowacje. Do dziś zaskakuje wszechstronność podejmowanych przez Jana Lubrańskiego działań. Dbał on o „sprawy ludzkie”, poprzez fundacje szpitali czy wodociągów i bruków ulicznych, ale też o „sprawy duchowe”, zakładając słynną akademię czy kolegium psałterzystów. To podejście do życia oddaje dedykacja na jego nagrobku, określając Lubrańskiego jako biegłego w księgach boskich i ludzkich.

Zasady zwiedzania

W trosce o bezpieczeństwo zwiedzanie wystawy odbywa się zgodnie z aktualnymi przepisami sanitarnymi. Zwiedzający proszeni są o zaopatrzenie w maseczki i rękawiczki. Przed wejściem na wystawę obowiązuje dezynfekcja rąk. Brama Poznania zachęca do zachowania bezpiecznego dystansu społecznego (minimum 2 m) oraz do powstrzymania się od dotykania elementów wyposażenia budynku. Ograniczono też liczbę osób (15), która jednocześnie może przebywać w budynku. Regulamin zwiedzania dostępny na stronie www.bramapoznania.pl.

Uruchomienie Bramy Poznania odłożone w czasie

Brama Poznania przygotowuje się do ponownego otwarcia ekspozycji głównej. Otwarcie będzie przebiegało w kilku etapach, żeby wizyta w Bramie Poznania była komfortowa i bezpieczna. Wszystkie informacje o ponownym otwarciu Bramy Poznania oraz zwiedzaniu Ostrowa Tumskiego z audioprzewodnikiem są regularnie uaktualniane na naszej stronie internetowej www.bramapoznania.pl.

Brama Poznania online

Brama Poznania wciąż zaprasza na swoje strony na Facebooku: