Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

OK Poznań – Poznańska Złota Karta

Nowa, miejska oferta dla seniorek i seniorów! Od 6 września osoby, które ukończyły 60. rok życia, mają możliwość przystąpienia do programu „OK Poznań – Poznańska Złota Karta”. Daje on dostęp do wszystkich zniżek programu OK Poznań oraz specjalnych benefitów przewidzianych tylko dla seniorek i seniorów. Oferta dedykowana jest osobom, które rozliczają podatki w stolicy Wielkopolski. Grafika artykułu: Na niebieskim tle w brązowej ramce biały napis: "Specjalne zniżki dla seniorek i seniorów", po prawej stronie plastikowa karta zniżkowa i smartfon, na dole logotypy OK Poznań i Miasta Poznania. 

Nowa karta daje seniorom stały, ważny bezterminowo dostęp do wszystkich korzyści programu OK Poznań. To oferta zdecydowanie warta uwagi — do programu przystąpiło wielu partnerów oferujących atrakcyjne zniżki. Wśród nich są m.in. tańsze bilety do teatru, kina, muzeum, na basen, do palmiarni, zoo, a także zniżki w kawiarniach i restauracjach, studiach urody, centrach zdrowia, sklepach czy punktach usługowych.

Jak uzyskać kartę?

„OK Poznań – Poznańska Złota Karta” dostępna będzie w dwóch wersjach:

 • elektronicznej — w aplikacji mobilnej i na stronie internetowej OK Poznań (aplikację można bezpłatnie pobrać w sklepach: Google Play, App Store i Huawei AppGallery),
 • w formie plastikowej karty, którą otrzymać można w Poznańskim Centrum Świadczeń (procedura wyrobienia karty jest bardzo prosta i zajmie kilka minut, karta jest bezpłatna i wydawana bezterminowo).

Aby uzyskać dostęp do nowego programu zniżkowego, w obu przypadkach należy złożyć jednorazowe oświadczenie o tym, że jest się mieszkanką lub mieszkańcem Poznania i tu rozlicza się podatki (żeby rozliczać w Poznaniu podatki, nie trzeba być tu zameldowanym, ważne jest miejsce faktycznego zamieszkania). Oświadczenie można złożyć na dwa sposoby:

 • online za pomocą aplikacji albo strony internetowej OK Poznań,
 • w Poznańskim Centrum Świadczeń (ul. Wszystkich Świętych 1) i tam podpisać papierowy dokument (Wystarczy przyjść do PCŚ z dowodem osobistym i wypełnić formularz, urzędnik po zweryfikowaniu przedstawionych informacji wyda kartę, wcześniej należy umówić wizytę w PCŚ za pośrednictwem infolinii Poznań Kontakt, pod numerem telefonu 61 646 33 44 lub formularza na stronie www.pcs.poznan.pl.).

Wniosek o kartę w wersji plastikowej można złożyć również:

 • elektronicznie – poprzez specjalny formularz (wniosek przesłany drogą elektroniczną wymaga uzupełnienia o wymagane podpisy, które powinny być złożone w terminie odbioru karty, w przypadku nieuzupełnienia braków karta nie zostanie wydana),
 • za pośrednictwem platformy e-PUAP (szczegóły na stronie PCŚ),

Uwaga!

Po złożeniu jednorazowego oświadczenia seniorzy i seniorki uzyskają bezterminowy dostęp do dwóch puli zniżek, ulg i preferencji w programie OK Poznań.

Seniorzy, którzy już są użytkownikami OK Poznań, uzyskają dostęp do nowej, dodatkowej puli zniżek dla seniorek i seniorów automatycznie, bez składania jakichkolwiek oświadczeń.

Co z Poznańską Złotą Kartą?

Obecna Karta Seniora (Poznańska Złota Karta) będzie honorowana w programie OK Poznań do 15 września 2024 roku. Oznacza to, że seniorzy i seniorki mogą — po jej okazaniu — korzystać z puli zniżek i ulg dla osób w wieku 60+ oferowanych w programie OK Poznań. Jednak jeśli chcą mieć dostęp do wszystkich zniżek i ulg w ramach programu OK Poznań (zniżki dla osób w każdym wieku oraz zniżki dla seniorek i seniorów) – muszą stać się jego uczestnikami.

Szczegółowe informacje

 • infolinia OK Poznań: tel. 61 250 90 90, info@okpoznan.pl
 • miejska infolinia Poznań Kontakt: tel. 61 646 33 44
 • Poznańskie Centrum Świadczeń: tel. 61 646 33 44
 • Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu, tel. 61 847 21 11

Dostępne również na stronie:

Pełna oferta Partnerów OK Poznań

Oferta w wersji drukowanej dostępna jest w:

 • Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu, ul. Mielżyńskiego 24

(stacjonarne Punkty Obsługi Klienta OK Poznań)

 • Poznańskim Centrum Świadczeń, ul. Wszystkich Świętych 1
 • Wydziale Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych UMP, ul. Gronowa 22A
 • Wydziale Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UMP, ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404
 • na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, ul. Głogowska 16

Oferta Partnerów OK Poznań dostępna jest również na stronie:

Informacje dla potencjalnych partnerów programu OK Poznań

Oferta Programu OK Poznań dedykowana jest mieszkankom i mieszkańców Poznania. Zaproszenie do współpracy w ramach programu skierowane jest do jednostek miejskich i komercyjnych, firm, stowarzyszeń i fundacji, które chciałby zachęcić beneficjentów do skorzystania z produktów i usług w dziedzinach: kultura, sztuka, edukacja, rozrywka, sport i rekreacja, zdrowie i uroda, gastronomia czy podróże.

Benefity mają postać zniżki lub rabatu, oferty specjalnej skierowanej tylko do użytkowników kart OK Poznań, obowiązują codziennie lub w wybrane dni tygodnia, cały rok lub tylko w określonym czasie, udzielane są wielokrotnie lub tylko raz w roku.

Zgłoszenie chęci współpracy należy wysłać na adres: partnerzy@okpoznan.pl.

Szczegółowe informacje: