Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Park iluminacji w Poznaniu

02.11.2021

Grafika promująca park iluminacji. Na pierwszym planie biały napis: "Lumina Park. Wrocław, Poznań, Lublin, Bydgoszcz". W tle półotwarte drzwi, za którymi świeci światło. Przy drzwiach widać rośliny i grzyby.Na terenie należącego do Uniwersytetu Przyrodniczego Ogrodu Dendrologicznego można oglądać iluminowaną atrakcję – „Magiczny Las”. Na spacerowiczów czeka multimedialny spacer wśród drzew.

Podczas przechadzki można dowiedzieć się ciekawostek na temat roślin rosnących w ogrodzie. Oprócz blisko kilometrowej ścieżki „Magicznego Lasu” przygotowane zostały także punkty gastronomiczne i dodatkowe świetlne atrakcje dla najmłodszych.

Park jest czynny od poniedziałku do niedzieli w godz. 16.40-21.00 (ostatnie wejście o godz. 20.40). Bilety ulgowe w cenie 26 zł, normalne – 29 zł. Bilety można kupić na stronie: Lumina Park. Na terenie parku można przebywać bez limitu czasowego, w godzinach otwarcia parku. Do parku nie można wejść z psem.

Parking i dojazd:

Wzdłuż ul. Warmińskiej zapewniono odpowiednią ilość miejsc parkingowych. Dojazd transportem publicznym: tramwajami nr 1, 2 i 10, autobusami nr 52, 93 i 94.

Szczegóły i kontakt: