1

Październikowa Gazeta Senior jest już dostępna!

Zrzut pierwszej strony październikowej Gazety Senior. Na górze szaro-czerwony tytuł miesięcznika, pod nim tytuły wybranych artykułów, w tle zdjęcie Doroty Zawadzkiej. Zapraszamy do lektury kolejnego jesiennego numeru “Gazety Senior”. Sporo dzieje się w senioralnych społecznościach. Że warto być razem i jak to zrobić, podpowiada m.in. Dorota Zawadzka – psycholog rozwojowa, znana szerzej jako Superniania. Co jeszcze w najnowszym wydaniu? 

Finanse i zdrowie

Gazeta objaśnia krok po kroku, jak będzie wyglądać emerytura bez podatku, ale z wyższą składką zdrowotną. Ile zostanie w portfelach emerytów? Trochę więcej, ale nie we wszystkich. Już wkrótce czeka seniorów wypłata 14. emerytury, która odbędzie się z automatu nie trzeba składać wniosku, ani podawać swoich danych nikomu! To ważne, ponieważ seniorzy już są nagabywani przez telefonicznych oszustów. Jest też dobra wiadomość dla tzw. „czerwcowych emerytów”, którzy do tej pory pokrzywdzeni, teraz dostaną dodatkowe pieniądze.

Jesień to także czas na trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19 dla osób po 50 roku zycia oraz mnóstwo sposobów na wzmocnienie odporności. W gazecie znaleźć można rozwiązania do stosowania w domowym zaciszu, jak i propozycje jesiennych pobytów dla zdrowia.

Samotność zabija

Samobójstwa po sześćdziesiątce to ukryty problem, który nie przebija się w debacie publicznej i mediach. Postanowiliśmy nie zamiatać go pod dywan, a dr n. med. Iwona Koszewska mówi o nim w taki sposób, że chce się żyć. Bardzo ciekawa rozmowa i konkretne wskazówki dla osób w kryzysie oraz bliskich.

Najnowsza Kampania “Stowarzyszenia mali bracia Ubogich” zwraca uwagę na samotność starszych ludzi. Organizacja przekonuje, że obecność pomaga. Jak każdy z nas może pomóc?

Program Senioralni. Poznań 2021

Poznaniem przez najbliższe tygodnie władają seniorzy. Święto najstarszych uroczyście rozpoczęło się w sobotę. Co przygotowano dla seniorów ze stolicy Wielkopolski? W październikowym wydaniu można znaleźć harmonogram wydarzeń. Jest z czego wybierać.

Elektroniczne wydanie gazety znaleźć można tutaj:

Więcej informacji znaleźć można na stronie Gazety Senior.

Kolejny numer Gazety Senior ukaże się 27 października.