Piknik na Szelągu nad Wartą „Stop manipulacji! Seniorze chroń swoje mienie”

Plakat informujący o pikniku dla seniorów. Na górze napisy, w środku zdjęcie rzeki wokół zieloności. Na dole loga partnerów i organizaotrów.W niedzielę 19 maja od godziny 12.00, na terenie przystani Szeląg w Poznaniu przy ulicy Ugory odbędzie się bezpłatny piknik dla seniorów i wszystkich zainteresowanych. Wydarzenie jest jednocześnie inauguracją i oficjalnym otwarciem cyklu przedsięwzięć organizowanych dla seniorów na terenie województwa wielkopolskiego oraz kujawsko-pomorskiego pod hasłem „Stop manipulacji! Seniorze chroń swoje mienie”

Na terenie Przystani Szeląg zorganizowane zostanie miasteczko policyjne z pokazem sprzętu, wozów policyjnych, stanowiskiem prewencyjnym, na którym będzie można zasięgnąć informacji na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa i sposobów ochrony przed oszustwami.  Dla uczestników przygotowano pokazy akcji ratowniczych jednostki Wodnej Policji oraz Ratownictwa Medycznego, a także rejsy po Warcie jachtami płaskodennymi (dla zainteresowanych). Piknikowi towarzyszyć będą konkursy i zabawy sprawnościowe o nagrodę główną: rejs łodzią po Warcie na trasie Poznań – Śrem dnia następnego, koncerty oraz słodki poczęstunek.

20 maja o godzinie 10.00 na terenie przystani Szeląg nadal będą dostępne atrakcje dla uczestników. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję pożegnać wypływające w profilaktyczny rejs załogi. Celem rejsu jest dotarcie do jak największej liczby osób i przekazywanie wiedzy na temat różnego rodzaju zagrożeń, z jakimi seniorzy mogą się spotkać w życiu codziennym. Start rejsu poprzedzony zostanie spotkaniem profilaktycznym, które przeprowadzą policjanci z KWP w Poznaniu w tematyce bezpieczeństwa seniorów.

Projekt dofinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Szczegóły: