Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Plecaki pełne radości – trwa zbiórka zabawek dla dzieci z Ukrainy

27.5.2022

Dzień Dziecka to wspaniała okazja do tego, żeby okazać serce i podzielić się dobrocią, zwłaszcza z tymi którzy, potrzebują jej teraz wyjątkowo mocno. Zachęcamy poznańskie seniorki i seniorów do udziału w wyjątkowej inicjatywie na rzecz dzieci z Ukrainy. 

Grafika artykułu: Po lewej stronie, na żółtym tle niebieskie zarysy elementów typu: piłka, rakieta do badmintona, kart, oraz uśmiechający się plecak. Po prawej stronie, na biały tle niebieski napis "Plecaki pełne radości", pod nim - szczegóły na temat akcji, na samym dole, w prawym rogu - logotyp Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu.W ramach akcji „Plecaki pełne radości” osoby w wieku senioralnym stworzą dla ukraińskich dzieci kolorowe plecaki, które wypełnione zostaną grami i zabawkami edukacyjnymi zebranymi podczas zbiórki prowadzonej przez Caritas Poznań w siedzibie CIS. Plecaki pomogą uszyć uczennice i uczniowie klasy krawieckiej Zespołu Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu. Upominki zostaną przekazane z okazji Dnia Dziecka dzieciom z Ukrainy przebywającym w Poznaniu w Centrum Wsparcia Rodzin dla Uchodźców z Ukrainy prowadzonym przez Caritas przy ul. Pamiątkowej 28 (jest jeszcze możliwość dołączenia do grupy dzieci w świetlicy).

Zaangażuj się w zbiórkę gier i zabawek edukacyjnych

Organizatorem zbiórki jest Caritas Poznań, a punkt zbiórki znajduje się w siedzibie Centrum Inicjatyw Senioralnych przy ul. Mielżyńskiego 24 (działa w godzinach otwarcia Centrum, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00). Do przekazywania darów zachęcamy przede wszystkim osoby w wieku senioralnym, jednak w zbiórce może wziąć udział każdy mieszkaniec i mieszkanka Poznania. Do punktu można przynosić gry i zabawki edukacyjne (badminton, gry karciane, planszówki, piłki plażowe itp.), które zmieszczą się w plecaku. Zbiórka trwa do 30 maja 2022 roku.

Uwaga! Do punktu zbiórki należy przynosić rzeczy nieużywane.

Liczymy na Wasze otwarte serca. Wspólnie sprawmy, aby to lato dla naszych najmłodszych przyjaciół z Ukrainy było pełne radości!

Partnerzy projektu: Caritas Poznańska, Zespół Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu