Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Pomoc dla pokrzywdzonych przestępstwem

17.2.2023
Grafika artykułu: na zdjęciu tzw. kogut samochodu policyjnego z napisem "policja".
Fot. UMP

Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Poznańscy policjanci udzielają porad w Punkcie Interwencji Kryzysowej. Każdy może tam przyjść i uzyskać wsparcie.

Od poniedziałku do piątku (20-24 lutego) od godz. 14.00 do 18.00, na terenie Punktu Interwencji Kryzysowej (PIK) przy ul. Pamiątkowej 28, poznańscy policjanci udzielają porad, pomocy i informacji. Dyżurować tam będą także w najbliższy weekend, w godz. 10.00-14.00.

Pracownicy Punktu Interwencji Kryzysowej przez cały rok, 24 godziny na dobę, udzielają darmowej pomocy psychologicznej dla osób w kryzysie, w tym poszkodowanych przestępstwem. Dyżurują również prawnicy, którzy w tym tygodniu codziennie od godz. 7.00 do 19.00 udzielają porad prawnych.

Osoby, które zgłaszają się do PIK, najczęściej robią to z powodu przemocy domowej. Zgłaszano jednak również napaści, molestowanie seksualne, zastraszanie czy handel ludźmi. W Punkcie Interwencji Kryzysowej uzyskają wsparcie informacyjne i emocjonalne oraz poradę prawną. Pomoc jest bezpłatna, można przyjść na ul. Pamiątkową nr 28 lub zadzwonić pod numer tel. 509 111 508. Punkt Interwencji Kryzysowej prowadzony w ramach Miejskiego Centrum Interwencji Kryzysowej w Poznaniu  jest jednostką budżetową Miasta Poznania.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem to ogólnopolska akcja koordynowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości, związana jest z obchodami Międzynarodowego Dnia Ofiar Przestępstw (22 lutego).

Źródło: poznan.pl