Poradnia Geriatryczna

Poradnia Geriatryczna, Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniewersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

os. Rusa 55, tel. 61 873 83 12                                                                                                                                      

Fragment zgłoszenia konkursowego:

"Poradnia Geriatryczna znajdująca się w strukturach Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu powstała z myślą o seniorach z terenu Poznania i województwa wielkopolskiego. Od września 2016r. poradnia w budynku Hospicjum Palium udziela bezpłatnych świadczeń na rzecz seniorów oraz ich rodzin."

Uzasadnienie:

Budynek, w którym mieści się Poradnia Geriatryczna jest w pełni przystosowany do osób niepełnosprawnych, znajduje się na parterze budynku. Jest to również wyjątkowe miejsce w swojej atmosferze, przyjazne dla pacjentów - w patio centralnej części budynku usytuowana jest mała fontanna i znajduje się piękna roślinność, w tym wystroju pacjenci mogą odpocząć i wyciszyć się. W małym bufecie można zakupić zdrowe przekąski i napoje. 

Poradnia Geriatryczna świadczy następujące usługi:
- diagnozowanie i leczenie złożonych problemów zdrowonych osób starszych,
- diagnozowanie i leczenie zaburzeń poznawczych
- postępowanie w problemach związanych z wielolekowością. 

W poradni do dyspozycji pacjentów są cenieni specjaliści z zakresu geriatrii, pracownicy naukowi z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. 

Kierownikiem Poradni jest Pani prof. dr hab. n. med. Katarzyna Wieczorkowska-Tobis. 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie:
http://www.skpp.edu.pl/poradnia_geriatryczna.html                                                                                                                       

Stała oferta:

Pomoc wykwalifikowanej kadry świadczona jest bezpłatnie dla wszystkich ubezpieczonych pacjentów. Rejestracja pacjentów odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-14:00.
Zespół specjalistów z Poradni Geriatrycznej w ramach podejmowanych działań prozdrowotnych organizuje cykliczne akcje, m.in. Biała Sobota.