Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Porozmawiaj-my. Rozdział I: Eksplikacja – wystawa w Galerii Śluza

13.4.2023

Grafika artykułu: na czarnym tle po lewej stronie biały napis: "Porozmawiaj-my. Rozdział I: Eksplikacja" oraz informacje szczegółowe o wydarzeniu, po prawej stronie na białym tle rysunek niebieskiego scyzoryka, wystają z niego narzędzia wykorzystywane przez artystów.Pod koniec kwietnia w Galerii Śluza zostanie otwarta nowa wystawa czasowa: „Porozmawiaj-my. Rozdział I: Eksplikacja”. Rozpoczyna ona cykl ekspozycji, który organizowany będzie we współpracy z Uniwersytetem Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Wernisaż wystawy odbędzie się 28 kwietnia.

Cykl ma na celu przybliżenie postaw artystycznych pracowników Uniwersytetu. W pierwszej odsłonie w przestrzeniach Galerii Śluza zaprezentowane zostaną prace wykonane w różnorodnych technikach artystycznych: począwszy od tradycyjnych metod, po najnowsze technologie. Każdej z prac towarzyszyć będzie opowieść zdradzająca kulisy warsztatu artysty oraz źródła inspiracji. Ten walor edukacyjny pozwoli lepiej zrozumieć i odczuć ścieżkę tworzenia prac artystycznych w różnych technikach i stylach. Z kolei dialog powstały pomiędzy pracami stworzy dla zwiedzających płaszczyznę do samodzielnej i pogłębionej interpretacji.

Wernisaż wystawy odbędzie się 28 kwietnia o godz. 18.00. Wstęp na wystawę i wernisaż jest wolny. Galeria Śluza czynna jest od wtorku do piątku w godz. 9.00-18.00, w sobotę i niedzielę w godz. 10.00-19.00. Ekspozycja będzie dostępna do 28 maja.

Szczegóły: