Postaw na diagnostykę: bezpłatne badania słuchu
Promedica Aparaty Słuchowe (Miejsce Przyjazne Seniorom) zapraszają na bezpłatne badanie słuchu, rozumienia mowy i konsultacje z protetykiem słuchu. Nie warto zwlekać z badaniem, wczesna diagnoza pozwoli znaleźć właściwe rozwiązanie problemu.
Co wpływa na stan naszego słuchu?
Prawidłowy słuch to swobodne oglądanie ulubionego programu telewizyjnego, komfortowa rozmowa z najbliższymi. To także szybkie lokalizowanie źródła dźwięku, a więc i nasze bezpieczeństwo na ulicy i właściwa stymulacja ośrodków w mózgu odpowiadających za przetworzenie dźwięków, pamięć i koncentrację. Pierwsze symptomy niedosłuchu to problemy ze zrozumieniem słów w towarzystwie kilku osób, w hałaśliwym otoczeniu, kościele, niewyraźne słyszenie przez telefon i ciągłe podgłaśnianie dźwięku w telewizorze. To, co dotychczas dawało radość, teraz wywołuje stres, dyskomfort i prowadzi do stopniowego wycofywania się z życia rodzinnego i społecznego. Osoby z ubytkiem słuchu wolą nie oglądać ulubionego programu telewizyjnego, nie spotykać się i nie rozmawiać z ludźmi, ponieważ wszystko to wzbudza w nich irytację. Obecnie problem jest bardziej odczuwalny przez to, że nosimy maseczki, które stanowią dodatkową barierę w rozumieniu słów.
Co może powodować niedosłuch?
Do osłabienia słyszenia w dużym stopniu przyczyniają się choroby metaboliczne: cukrzyca, dna moczanowa i choroby układu krążenia: nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, udar mózgu, a także schorzenia układu nerwowego: zapalenie opon mózgowych, stwardnienie rozsiane oraz infekcje bakteryjne i wirusowe. W terapii tych dolegliwości z reguły stosuje się środki farmakologiczne źle oddziałujące na ucho. Są to niektóre antybiotyki, leki obniżające ciśnienie i działające przeciwzapalnie. Również metody leczenia większości chorób nowotworowych – chemioterapia i radioterapia – mogą powodować trwałe uszkodzenia narządu słuchu.
Jak sobie radzić z ubytkiem słuchu?
Wczesna diagnoza – tak jak w przypadku każdego innego schorzenia – pozwala lekarzom laryngologom, audiologom i protetykom słuchu znaleźć skuteczne rozwiązanie, które ułatwi ludziom powrót do świata dźwięków. Nie warto zwlekać z badaniem słuchu, które z pewnością rozwieje wiele wątpliwości. Na jego podstawie specjalista wraz z pacjentem wspólnie podejmą odpowiednie kroki mające na celu poprawę słyszenia.
Zapisy na badania
Promedica zaprasza na bezpłatne badanie słuchu, rozumienia mowy i konsultacje z protetykiem słuchu. Gabinet znajduje się przy ul. Mickiewicza 31, pok. 104 (I piętro). Zapisy: tel. 534 027 174, promedica.aparatysluchowe@gmail.com.
Promedica otrzymała certyfikat Miejsca Przyjaznego Seniorom w ramach akcji prowadzonej przez Centrum Inicjatyw Senioralnych. Więcej na temat akcji oraz wyróżnionego miejsca przeczytać można na stronach: