Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Poznań Design Festiwal

03.9.2021

Zdjęcie przedstawia widok z góry: wystawa fotografii, pomiędzy nimi osoby oglądające fotografie.„Zakorzenienie. Inspiracja tradycją” – to hasło tegorocznej edycji Poznań Design Festiwal. W programie jest blisko 40 bezpłatnych wydarzeń: wystaw, warsztatów, projekcji filmowych czy dyskusji, które odbędą się między 10 a 18 września m.in. w Starym Browarze oraz CK „Zamek”.

Podczas 8. Poznań Design Festiwal lokalni projektanci, ale też goście z Warszawy, Krakowa, Bydgoszczy, Rzeszowa i Szczecina, spojrzą na nowo na tradycję, sztukę ludową czy rękodzieło.

Program imprezy jest bogaty i różnorodny, dostępny dla wszystkich, a udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Festiwal rozpocznie się 10 września o godz. 10.00 na Scenie Nowej CK „Zamek”.

Obok kilkunastu wystaw, inspirowanych tradycją i sztuką ludową we współczesnym wzornictwie, w tym roku na Poznań Design Festiwal nie zabraknie warsztatów. Zostały przygotowane dla wszystkich: dzieci, nastolatków, dorosłych, a także seniorów. Ich uczestnicy będą mogli przyjrzeć się bliżej tematowi lokalnego dziedzictwa.

Festiwal odbędzie się w przestrzeniach: CK „Zamek”, Starego Browaru, Muzeum Etnograficznego w Poznaniu, Muzeum Sztuk Użytkowych, Muzeum Archeologicznego, Bramy Poznania, Galerii Zacnie i Pracovni Vzory.

Szczegółowe informacje oraz program festiwalu dostępny na stronie:

Organizatorem Poznań Design Festiwal jest Fundacja Made in Art. Wydarzenie dofinansowuje Miasto Poznań.