„Poznań w formie” – piknik dla rodzin

Kolorowa grafika przedstawia osoby w każdym wieku na łonie natury.W najbliższą sobotę odbędzie się drugi z cyklu 10 międzypokoleniowych pikników, których inicjatorem jest Miasto Poznań. Program wypełniają dedykowane całym rodzinom różnorodne wydarzenia i atrakcje.

„Poznań w formie” to cykl festynów, podczas których łączy się zabawę z promocji zdrowia, ekologii i bezpiecznego życia w mieście, czyli duża dawka wiedzy połączona z dobrą zabawą, bez ograniczeń wiekowych.

Piknik dla rodzin: 

  • 13 kwietnia, godz. 11.00-16.00
  • miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Iglica
  • wstęp bezpłatny

Strefa zdrowia:

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania razem z partnerami przygotował strefę zdrowia z bezpłatnymi badaniami i konsultacjami m.in.: wykonanie pomiaru masy ciała i tkanki tłuszczowej, badania testem w kierunku HCV i HIV, a także poziomu PSA, przesiewowe badanie wzroku, porady optyczne, porady dietetyczne, badanie zawartości węgla w wydychanym powietrzu u palaczy, pomiar glukozy we krwi czy ciśnienia tętniczego. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się więcej m.in.: o Internetowym Koncie Pacjenta, bezpłatnych programach profilaktycznych i portalach wspomagających zdrowie, a także o znaczeniu krwi i transplantologii oraz gdzie szukać pomocy w kryzysie psychicznym. Będzie również możliwość rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku, a także nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na fantomie.

Strefa Bezpieczeństwa i edukacji i ekologii:

Straż Miejska Miasta Poznania będzie edukować w zakresie ruchu drogowego pieszych, rowerzystów czy osób korzystających z hulajnóg elektrycznych. Mieszkańcy w punkcie OK Poznań będą mogli się dowiedzieć jakie korzyści płyną z przystąpienia do programu benefitowego przygotowanego przez Miasto Poznań. W strefie będzie można również wziąć udział w kreatywnej lekcji edukacji ekologicznej dotyczącej segregacji odpadów, a także poznać ciekawostki i doświadczenia związane z wodą.

Strefa Sporu:

Uczestnicy będą mogli zagrać na mobilnym boisku, spróbować swoich sił na specjalnym lekkoatletycznym torze przeszkód. Na pikniku będzie Hobby Horse, czyli idealne połączenie zabawy i sportu, dla miłośników koni i jeździectwa. Można zabrać własne koniki.

Kultura:

Podczas pikniku będzie można obejrzeć wystawę w ramach kampanii społecznej „Wrażliwcy_kultura bez barier”, która prezentuje ilustracje do książki „Mały Książę” wykonane przez dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach, a także podopiecznych Fundacji Ogród Marzeń z Jarocina.

Atrakcje na scenie:

11.15 – Art Bonsai | „Mityczne muzykowanie”
12.00 – animacje dla dzieci
12.30 – Teatr Fuzja | „Ciocia Jadzia”
13.15 – spotkanie z Olimpijczykami – Poznań Athletic
13.45 – przygoda z bieganiem – Tomasz Makowski, Night runners, Kids Run Academy
14.30 – o zdrowiu psychicznym i stresie – Fundacja Ty i ja
15.00 – animacje dla dzieci
15.30 – pokaz baniek mydlanych

Szczegóły: