Karta Seniora - Poznańska Złota Karta

 

Szanowni Państwo

W związku z epidemią koronawirusa informujemy, że istnieje możliowść złożenia wniosku o Poznańską Złotą Kartę drogą elektroniczną przez stronę Poznańskiego Centrum Świadczeń:

WNIOSEK

W kwestii możliwości odebrania Karty lub osobistego złożenia wniosku w Poznańskim Centrum Świadczeń zalecamy kontakt z PCŚ pod numerami tel.: 61 878 45 03, 61 878 45 04.

 

Drodzy przedsiębiorcy, przedstawiciele instytucji kulturalnych, sportowych i edukacyjnych!

Kartę Seniora – Poznańską Złotą Kartę posiada już ponad 21 700 osób i w dalszym ciągu cieszy się dużym zainteresowaniem! Najstarsi poznaniacy bardzo chętnie korzystają z Państwa propozycji, a z uwagi na ich różnorodność każdy może znaleźć coś dla siebie.

Dlatego też gorąco zachęcamy Was do złożenia oferty w ramach Poznańskiej Złotej Karty. Aby zostać partnerem akcji należy zgłosić dane teleadresowe firmy (wraz z numerem NIP i REGON), przedstawić proponowaną ofertę i podać dane osoby do kontaktu. Wszyscy zainteresowani przystąpieniem do projektu Karta Seniora - Poznańska Złota Karta proszeni są o wypełnienie tabeli i przesłanie jej na adres zuzanna.macko@centrumis.pl. Po uzgodnieniu szczegółów podpisane zostanie porozumienie, a informacja o udziale firmy w programie pojawi się na specjalnej stronie internetowej wraz z opisem oferty i logotypem.

Drogie Seniorki, Drodzy Seniorzy!

1 marca oddajemy w Wasze ręce Poznańską Złotą Kartą. Karta upoważnia jej posiadaczy do korzystania z szerokiej oferty ulg i rabatów. Zniżki znajdujące się na Karcie to oferta zarówno miejskich instytucji kulturalnych, sportowych czy edukacyjnych, jak i prywatnych firm.

Oferta Partnerów do pobrania

Karta przysługuje osobom, które najpóźniej w dniu składania wniosku ukończyły 60 lat oraz opłacają podatki w Poznaniu (w złożonym na podstawie przepisów ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników zgłoszeniu identyfikacyjnym wskazały jako miejsce zamieszkania podatnika – miasto Poznań). Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

UWAGA! Złożenie wniosku i odbiór Karty możliwe są podczas jednej wizyty. 

Wnioski o wydanie Poznańskiej Złotej Karty można składać od 1 marca 2018 roku w siedzibach Poznańskiego Centrum Świadczeń na ul. Wszystkich Świętych 1 (róg ulicy za Bramką) oraz ul. Małachowskiego 10 (Zawady).

Poznańskie Centrum Świadczeń od dnia 31 sierpnia 2020 r. do odwołania będzie obsługiwac klientów od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 19.00 z przerwą techniczną w godzinach od 13.00 do 14.00.

Osoby, które nie mogą samodzielnie dotrzeć do wybranych punktów mogą złożyć wniosek i odebrać kartę seniora, pisemnie upoważniając do wymienionych czynności wybraną przez siebie (pełnoletnią) osobę.

Złożenie wniosku możliwe jest także drogą elektroniczną i uruchomione zostało na stronie internetowych Poznańskiego Centrum Świadczeń bezpośredni link. Wniosek przesłany drogą elektroniczną wymaga uzupełnienia o wymagane podpisy, które powinny być złożone w terminie odbioru Karty. Termin odbioru Karty przy składaniu wniosku drogą internetową to tydzień.  W przypadku nieuzupełnienia braków Karta nie zostanie wydana.

Wraz z Kartą otrzymają Państwo katalog ulg i uprawnień, czyli listę miejsc, w których honorowana jest Karta. Wykaz zniżek dostepny jest także na stronie projektu w poszczególnych zakładkach tematycznych.

Karta jest ważna z dowodem osobistym i wydawana jest bezterminowo.

Osoby uprawnione do korzystania z Karty nie mogą jej użyczać osobom trzecim. Użyczenie Karty osobom trzecim skutkować będzie cofnięciem uprawnień. W przypadku posługiwania się Kartą przez osoby nieuprawnione podmiot współpracujący w ramach projektu ma prawo zatrzymać Kartę i przekazać ją do Poznańskiego Centrum Świadczeń.

W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z Centrum Inicjatyw Senioralnych, ul. Mielżyńskiego 24, tel. 61 847 21 11 lub 61 842 35 09.

Pliki do pobrania:

REGULAMIN Poznańskiej Złotej Karty

TABELA danych oferenta

Szczegółowe informacje: CIS, tel. 61 847 21 11, 61 842 35 09