Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Plakat informujący o Poznańskich Dniach Rodziny. Na białym tle pomarańczowe rysunki twarzy różnych osób i niebieskie napisy.Tegoroczne Poznańskie Dni Rodziny potrwają od 18 do 29 maja. Centrum Inicjatyw Senioralnych poleca bezpłatne wydarzenia przygotowane z myślą o poznańskich seniorkach i seniorach.

To już 12. odsłona wydarzenia, które od lat łączy pokolenia w stolicy Wielkopolski. Na mieszkańców Poznania czekać będzie wiele imprez: spektakli, pokazów, warsztatów, wykładów, konferencji, pikników, koncertów, konkursów, zawodów, zajęć sensorycznych, sportowych, edukacyjnych, plastycznych, ćwiczeń, gier i zabaw dla całych rodzin.

Tym razem hasłem przewodnim jest „Vivat Rodziny Zastępcze”. W ten sposób Miasto chce je docenić i zwrócić uwagę na wysiłek, jaki podejmują, by pomóc dzieciom w szczególnie trudnych momentach ich życia.

Planowane wydarzenia

Kalendarium Poznańskich Dni Rodziny to bogata oferta propozycji dla osób w każdym wieku. W programie m.in.: rodzinne spacery w Palmiarni Poznańskiej, spektakle teatralne, Dzień Pszczoły, rajd rowerowy, warsztaty szycia patchworku, zajęcia sportowe, szkolenia z pierwszej pomocy, warsztaty edukacyjne i teatralne, pokazy filmowe i wystawy. W ostatnią sobotę maja — 25 maja — na terenie Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych odbędzie się kolejna edycja akcji Biała Sobota. To doskonała okazja, by zadbać o swoje zdrowie i skorzystać z bezpłatnych badań diagnostycznych. Z okazji Poznańskich Dni Rodziny „OK Poznań” przygotował weekendowe zniżki dla rodzin.

Tegoroczne Poznańskie Dni Rodziny rozpoczną się w najbliższą sobotę w parku im. Jana Pawła II. Tam w samo południe jednej z poznańskich rodzin zastępczych oficjalnie wręczone zostaną klucze do Miasta. Podczas pikniku uczestnicy będą mogli skorzystać z szerokiej oferty zajęć, m.in. ze strefy seniora.

Informacje o wszystkich atrakcjach można znaleźć w specjalnie przygotowywanym na tę okazję kalendarium na stronie internetowej poznan.pl/poznanskiednirodziny.

Wydarzenia organizowane przez Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu:

Spacer cyfrowy dla seniorów

  • 24 maja, godz. 11.00-13.00
  • Organizator: Centrum Inicjatyw Senioralnych
  • Zbiórka: godz. 11.00 przy wejściu do Dworca Zachodniego od ul. Zachodniej
  • zapisy: tel. 61 847 21 11 lub osobiście w Centrum Inicjatyw Senioralnych (pon.-pt. w godz. 8.00-16.00)

Uczestniczki i uczestnicy spotkania nauczą się, jak obsługiwać biletomaty PKP oraz ZTM (m.in. jak doładować kartę PEKA), bankomaty oraz kasy samoobsługowe w supermarkecie. Dowiedzą się również, jak odebrać przesyłkę w paczkomacie. Chętne osoby będą mogły dodatkowo nauczyć się, jak obsługiwać GPS w telefonie, wyszukiwać kawiarnię czy punkt usługowy w pobliżu miejsca, w którym się znajdują, oraz dowiedzą się, jak korzystać z aplikacji „Jakdojade”. Spotkanie poprowadzi Mateusz Charliński.