Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Poznańskie Targi Wolontariatu 2023: Zostaw pozytywny ślad w Poznaniu!

09.6.2023

Grafika artykułu: po lewej stronie rysunek czarnej dłoni na zielonym tle, na dłoni biały napis: "Poznańskie Targi Wolontariatu", obok dwie postacie: chłopak niesie fioletowe serce, dziewczyna trzyma trzy balony w kształcie serca, poniżej fioletowy pasek ze szczegółowymi informacjami, na dole grafiki logotypy partnerów wydarzenia.W najbliższy wtorek, 13 czerwca teren Starego ZOO zamieni się w centrum poznańskiego wolontariatu. To wszystko za sprawą  Poznańskich Targów Wolontariatu, które przebiegną pod hasłem: Zostaw pozytywny ślad w Poznaniu! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Poznańskie Targi Wolontariatu to dobra okazja do poznania przedstawicieli organizacji, którzy stanowią wolontariacką siłę miasta oraz dowiedzenia się więcej o ich działalności. Dodatkowo organizatorzy przygotowali atrakcje dla małych i dużych poznaniaków, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

W ramach Poznańskich Targów Wolontariatu zostaną przygotowane trzy strefy tematyczne:

  • strefa wystawiennicza — okazja do rozmowy z przedstawicielami organizacji, które rozwijają wolontariat w mieście oraz możliwość zapoznania się z różnorodnymi ofertami i informacjami o działalności NGO;
  • strefa warsztatowo-animacyjna — liczne atrakcje, warsztaty i niezapomniane doświadczenia. Będzie Można podjąć wyzwanie na Ścieżce Doświadczania i sprawdzić, jak radzić sobie z codziennymi czynnościami bez zmysłu wzroku, słuchu czy ubierając kombinezon starości;
  • strefa spotkań — miejsce przeznaczone na inspirujące rozmowy, wymianę doświadczeń i wiele ciekawych tematów związanych z wolontariatem.

Wydarzenie odbędzie się 13 czerwca w godz. 11.00-17.00 na terenie Starego ZOO przy ul. Zwierzynieckiej 19.

Szczegóły: