Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Pracownicy urzędu dostarczą poznaniakom decyzje podatkowe

13.1.2022
Grafika artykułu: zdjęcie Poznania z lotu ptaka.
fot. UMP

Już po raz 17. Urząd Miasta Poznania organizuje akcję doręczania mieszkańcom listów z wymiarem podatku od nieruchomości. Akcja rozpocznie się w czwartek, 20 stycznia i potrwa do 21 lutego.

W tym roku do doręczenia na terenie miasta będzie 130 tys. sztuk korespondencji. Ponadto 31 tys. listów zostanie wysłanych do odbiorców spoza Poznania. Korespondencja będzie doręczana od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-20.00. Każdy urzędnik podejmie co najmniej trzy próby osobistego dostarczenia listu, gdy się to nie uda, decyzja zostanie wysłana za pośrednictwem operatora pocztowego.

Wszyscy urzędowi doręczyciele zostaną wyposażeni w środki ochrony osobistej: maseczki, preparaty do dezynfekcji rąk oraz rękawiczki. Zapewni to bezpieczeństwo sanitarne zarówno im, jak i adresatom. Skuteczność doręczania decyzji co roku jest bardzo wysoka i przekracza 90 proc. Ponadto dostarczanie mieszkańcom listów z wymiarem podatku od nieruchomości przez pracowników urzędu przekłada się na wymierne oszczędności dla Miasta, które sięgają nawet 60 proc. kosztów tradycyjnej wysyłki.

W tym roku do korespondencji oprócz decyzji podatkowej dołączone będą ulotki informacyjne o przejęciu przez Miasto Poznań odbioru, zagospodarowania i recyklingu odpadów oraz promujące składanie deklaracji oraz płacenie opłat i podatków online.

Na żądanie podatnika doręczyciele zobowiązani są do przedstawienia identyfikatora służbowego. W tegorocznej akcji weźmie udział w ok. 100 pracowników urzędu.

Źródło: www.poznan.pl