Program 10. edycji

Program targów 

Aby poznać program targów na piątek 25 października, kliknij TUTAJ

Aby poznać program targów na sobotę 26 października, kliknij TUTAJ

Program konferencji „Polska dostępna dla seniorów” (25 października) TUTAJ

 

Targi VIVA SENIORZY! mają już 10 lat

Jubileuszowa edycja targów odbędzie się w 25 i 26 października w godz. 10.00-17.00, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w pawilonie nr 3. To największe Polsce targi produktów i usług dla seniorów. Wydarzenie po raz kolejny będzie integralną częścią jesiennego cyklu wydarzeń „Senioralni. Poznań”.

ATRAKCJE:

Koncerty organizowane przez Teatr Muzyczny w Poznaniu

Targi to bardzo ciekawa propozycja artystyczna. W tym roku podczas pierwszego dnia trwania imprezy – 25 października – wystąpi obdarzona niezwykłą siłą wyrazu i czarującą osobowością – Grażyna Brodzińska. Koncert wypełnią dźwięki największych przebojów muzyki klasycznej i musicalowej, utwory ze światowego repertuaru oraz polskie piosenki lat 20-tych i 30-tych. Z kolei 26 października na targowej scenie pojawi się wielka dama polskiej piosenki – Halina Frąckowiak.

Mistrzostwa Wielkopolski 50+ w szachach w czasie targów VIVA SENIORZY!

Turniej o tytuł Mistrza Wielkopolski w Szachach zostanie rozegrany 26 października na ternie MTP, w pawilonie nr 3. Dla zwycięzców przewidziano upominki.Turniej rozpocznie się o godz. 10.30 (potwierdzenie uczestnictwa do godz. 10:25), o godz. 14.45 nastąpi wręczenie nagród. Uczestnicy rozegrają 7 rund po 10 minut (z dwiema krótkimi przerwami). Udział może wziąć każdy, kto kupił bilet na targi. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia do dnia 25 października 2019 r. należy przesłać poprzez stronę  https://chessmanager.com/pl/tournaments/6210275961208832 lub mailem na adres sędziego szachy.wlkp@wzszach.poznan.pl podając imię, nazwisko, miejscowość zamieszkania, kategorię, ranking ELO oraz rok urodzenia.

Konferencja „Polska dostępna dla seniorów”

W tym roku na Targach Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii będzie miało swoje stoisko i zorganizuje konferencję „Polska dostępna dla seniorów”. Wśród tematów poruszonych podczas  konferencji będzie m.in. dostępność architektoniczna, nowoczesne technologie jako element wsparcia w opiece nad seniorami , zwiększenie udziału osób 60+ w rozwoju cyfrowej gospodarki. Prelegentami będą przedstawiciele firm Torqway, Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych, UAV,S a także  Fundacji Intergracja oraz Politechniki Śląskiej.

Konkurs VIVA Wielkopolski Senior! i Laur Seniora

Pierwszego dnia targów rozstrzygnięte zostaną dwa konkursy. Poznamy laureatów Konkursu VIVA Wielkopolski Senior! – edycja 2019, organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Jego celem jest wyróżnienia ponadprzeciętnych postaw seniorów, instytucji i firm działających na rzecz seniorów oraz promowanie ciekawych inicjatyw zrealizowanych w wielkopolskich społecznościach lokalnych. Laur Seniora z kolei to konkurs skierowany do tegorocznych wystawców, w ramach którego wyłonionych zostanie trzech zwycięzców w kategorii: produkt, usługa i organizacja.

Strefa Zdrowia Herbapolu

Poznańskie Zakłady Zielarskie Herbapol S.A. należą do jednych z najstarszych i najbardziej cenionych przedsiębiorstw zielarskich w Polsce. Od lat produkują najwyższej jakości produkty lecznicze, suplementy diety i kosmetyki, ciesząc się wysokim zaufaniem klientów. W czasie targów Viva Seniorzy na specjalnej Strefie Zdrowia by Herbapol odbędą się ciekawe wykłady i warsztaty, będzie można również poznać ofertę firmy. Herbapol Poznań świętuje w tym roku jubileusz 150-lecia istnienia!

Stoisko Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości

W ramach Targów VIVA Seniorzy Wielkopolskie Muzeum Niepodległości zaprasza do swojego stoiska, przy którym uzyskać będzie można pełną informację dotyczącą zwiedzania oddziałów –  Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, Muzeum Armii „Poznań”, Muzeum Uzbrojenia, Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII, Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956, Schronu Przeciwatomowego dla Władz Miasta Poznania. Pokazana będzie również makieta zwycięskiego projektu nowego Muzeum Powstania Wielkopolskiego, które zostanie wybudowane przy Wzgórzu Św. Wojciecha w Poznaniu.

Warsztaty i wykłady organizowane przez Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość przygotowania sadzonek z liści różnych roślin, samodzielnego wykonania domków dla owadów i roślinnych lampionów. Będą mogli także poznać gatunki roślin zielarskich i ich zastosowanie.

Sala sportowo-taneczna

A na niej liczne zajęcia i pokazy. Seniorzy będą mogli uczestniczyć w zajęciach gimnastycznych mających na celu usprawnianie ruchowe i aktywizację osób starszych,  obejrzeć niezwykły pokaz zumby oraz pokaz tańca w wykonaniu tancerzy Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Inne atrakcje

W programie tragów tradycyjnie znalazł się przegląd artystycznej działalności wielkopolskich seniorów. Od kilku lat targi wspiera także Caritas Polska. W tym roku zorganizują podczas targów warsztaty i szkolenia m.in. z obsługi komputera, smartfona, a także lekcje języków obcych.

Ceny biletów:

PRZEDSPRZEDAŻ biletów tylko w Internecie na https://tobilet.pl/events/viva-seniorzy-2019/. W przedsprzedaży bilety dostępne będą do 24 października.

Bilety W KASACH (wyłącznie 25 i 26 października):

Bilety dostępne również stacjonarnie w sklepach sieci Empik.  

Targi VIVA SENIORZY! są realizowane we współpracy Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznań oraz Miedzynarodowych Targów Poznańskich


Współorganizatorami imprezy są Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej 
w Poznaniu oraz Centrum Inicjatyw Senioralnych

Partner


Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem 
Marszałka Województwa Wielkopolskiego 
oraz Prezydenta Miasta Poznania