Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Program wsparcia dla organizacji pozarządowych: „Debiuty w partycypacji”

20.4.2023

Grafika artykułu: po prawej stronie fioletowy napis na białym tle: "debiuty w partycypacji", po lewej stronie biały logotyp Fundacji Stocznia na fioletowym tle.

Fundacja Stocznia zaprasza organizacje pozarządowe do udziału w programie „Debiuty w partycypacji”, którego celem jest wsparcie ich w przeprowadzeniu swojego pierwszego działania partycypacyjnego lub kolejnego w nowej, do tej pory niestosowanej formule. 

Program „Debiuty w partycypacji” pozwala organizacji zaplanować przy wsparciu mentora lub mentorki działanie partycypacyjne adekwatne do lokalnych warunków i możliwości. Poza wsparciem eksperckim organizacja otrzyma również grant na przeprowadzenie zaplanowanego działania. W ramach grantu będzie można sfinansować np. podstawowe materiały potrzebne do realizacji działania, akcję promocyjną lub opłacić zaangażowanie osób odpowiedzialnych za realizację działania.

Organizacje mogą otrzymać wsparcie poprzez:

  • pomocz w zaplanowaniu i zorganizowaniu lokalnego procesu partycypacyjnego (np. konsultacji społecznych, akcji informacyjnych),
  • indywidualne konsultacje z mentorem lub mentorką, którzy wesprą organizację w diagnozie lokalnej sytuacji,
  • przekazanie dotacji w wysokości 6 tys. zł na przeprowadzenie wybranego procesu lub działania partycypacyjnego,
  • informację zwrotną (opinię ekspercką) na temat realizacji działania,
  • udział w spotkaniach sieciująco-szkoleniowych, które pozwolą poznać się z innymi organizacjami i wzmocnić działania instytucjonalne,
  • bon szkoleniowo-rozwojowy o wartości 2 tys. zł na wzmocnienie swojej organizacji jako instytucji.

Program skierowany jest do organizacji społecznych zarejestrowanych w Polsce, a zwłaszcza do organizacji pozarządowych z małych i średnich ośrodków miejskich oraz obszarów wiejskich. Zaproszenie jest skierowane szczególnie do organizacji z: miast powiatowych, tzw. byłych miast wojewódzkich i obszarów wiejskich.

Nabór do programu trwa do 28 kwietnia do godz. 12.00. Zgłoszenia można dokonać poprzez formularz internetowy dostępny na stronie programu:

Webinar informacyjny

Wszyscy zainteresowani udziałem w programie mogą wziąć udział w webinarze informacyjnym, który odbędzie się w środę, 19 kwietnia o godz. 10.00. Zgłoszenia należy dokonać poprzez formularz internetowy:

Szczegółowe informacje oraz regulamin dostępne są na stronie internetowej programu. W przypadku dodatkowych pytań informacje można uzyskać również telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 09.00-17.00 pod numerem tel. 500 142 994 lub mailowo: mgorecki@stocznia.org.pl.