Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Senioralne Pogaduszki

22.7.2021

Grafika: na granatowym tle schematyczne twarze seniora i seniorki rozmawiających przez telefon, pod twarzami - napis "senioralne pogaduszki" oraz numer telefonu: 505 394 045.„Senioralne pogaduszki” to akcja, której celem jest wsparcie poznańskich seniorek i seniorów mających potrzebę rozmowy z inną osobą w podobnym wieku.

W każdą środę w godz. 17.00-19.00 pod numerem telefonu 505 394 045 dostępne są seniorki, które chętnie wysłuchają innych starszych poznaniaków. Telefon obsługują wolontariuszki Centrum Inicjatyw Senioralnych.

Projekt „Senioralne pogaduszki” ma przeciwdziałać samotności wśród osób starszych. Mogą z niego skorzystać wszyscy seniorzy, którym doskwiera poczucie izolacji i którzy chcieliby porozmawiać z życzliwą osobą w podobnym wieku, otwartą na drugiego człowieka, pełną empatii i zrozumienia. To pierwszy taki telefon wsparcia dla poznańskich seniorek i seniorów, który obsługują również osoby starsze. Zwykła rozmowa z życzliwym człowiekiem może okazać się nieoceniona, a nikt tak dobrze nie zrozumie seniorki czy seniora, jak ktoś w tym samym wieku.

Projekt „Senioralne pogaduszki” powstał w maju 2021 roku, w szczycie pandemii COVID-19. Jego pomysłodawcą był Prezydent Miasta Poznania.