Srebrny Fyrtel

Grafika artykułu: Po lewej stronie granatowy napis: "Srebrny Fyrtel", pod nim różowy napis: "Senioralne Miejsce Współpracy", po prawej stronie na kolorowych, kwadratowych polach ikony: np. dom, żarówka, słońce, chmury, drzewo.Srebrny Fyrtel to przestrzeń dedykowana osobom w wieku dojrzałym, które chcą aktywnie uczestniczyć m.in. w kulturalnej ofercie miasta i jednocześnie być jej twórczyniami i twórcami.

Pilotaż projektu ma za zadanie stworzenie miejsca, które będzie współanimowane przez osoby starsze. Seniorki i seniorzy będą tworzyć ofertę tego miejsca, wykorzystując je do realizacji własnych inicjatyw, dzieląc się jednocześnie swoimi umiejętnościami, wiedzą i doświadczeniem. Inicjatorem projektu jest Miejska Rada Seniorów w Poznaniu, a współrealizatorem Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu. Srebrny Fyrtel ma być miejscem umożliwiającym aktywność osób w wieku dojrzałym – zarówno na poziomie twórcy oferty, jak i jego odbiorcy.

Spotkania w Srebrnym Fyrtlu będą organizowane na ramach kilku bloków tematycznych: „Zrozumieć świat” (spotkania poruszające m.in. tematykę wsparcia dla osób potrzebujących czy opieki nad osobami zależnymi), „Jak dobrze i długo żyć na emeryturze” (spotkania poświęcone zdrowemu stylowi życia), „Głowę ćwicz — popołudnia z grami” (spotkania dla sympatyków planszówek), „Otwarta przestrzeń” (spotkania z ciekawymi ludźmi, informacyjno-doradcze oraz inspirujące warsztaty), Pasja łączy ludzi (spotkania pasjonatów podróży, fotografii, miłośników śpiewu, malarstwa i literatury, którzy mają ochotę opowiedzieć o swojej drodze do realizacji pasji i zarażać nią innych).

Włącz się w działania Srebrnego Fyrtla!

Każdy może włączyć się w tworzenie oferty Srebrnego Fyrtla, dzieląc się swoimi pasjami z innymi seniorkami i seniorami. Szczegóły: tel. 61 842 35 09 (od pon. do pt. w godz. 8.00-16.00).

Działanie Srebrny Fyrtel — Senioralne Miejsce Współpracy realizuje Miejska Rada Seniorów w Poznaniu oraz Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu ze środków budżetowych Miasta Poznania, we współpracy z Przystankiem Pireus — projektem finansowanym ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Więcej informacji o projekcie